Jak si sjednat havarijní pojištění online krok za krokem

Jak si sjednat havarijní pojištění online krok za krokem

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Havarijní pojištění automobilů chrání před škodami způsobenými živly nebo vzniklými v důsledku havárie, odcizení, vandalismu či neoprávněného užití vozidla. Řidič si sám může zvolit, zda si vybere základní a levnější verzi, která jej bude chránit jen pro případ autonehody a srážky se zvěří, nebo si zvolí propracovanější pojistný balíček s více pojistnými riziky. Dobrá zpráva je, že nemusíte obcházet kamenné pobočky, abyste se detailně seznámili s nabídkami různých pojišťoven. Stejnou službu za vás udělají chytré online srovnávače, a navíc se nemusíte zvedat ani z křesla v pohodlí domova.

Každý řidič by měl zvážit, jaká rizika jsou u něj nejpravděpodobnější. Může si zvolit jen některá připojištění, anebo všechny v rámci pojistných balíčků All risk, které mnohé pojišťovny nabízejí. Rovněž může zvolit doplňková připojištění, která kryjí škodu na zavazadlech nebo předním skle.

Na webu Porovnej24.cz lze sjednat havarijní pojištění pohodlně během několik minut. V sekci pojištění klikněte na havarijní pojištění, v zobrazeném formuláři zadejte údaje o vašem vozidle, tzn. značku, model vozidla a jeho technické parametry jako objem motoru, výkon a hmotnost vozidla. Rovněž přidejte informace o zabezpečení vašeho automobilu, například zda má imobilizér, alarm atd.

„Na našem online srovnání můžete rovněž zaškrtnout možnost chci také povinné ručení, díky čemuž můžete získat slevu. Zamyslete se také nad tím, zda nemáte nějakou smlouvu, třeba životní pojistku nebo majetkovou smlouvu, u některé pojišťovny. Díky tomu můžete získat další zajímavou slevu. Pak už stačí jen krátce vyplnit pár osobních údajů a uvést na sebe telefonní číslo. V rámci našich obchodních vztahů dokážeme pro naše klienty vyjednat u pojišťoven podpultové nabídky s ještě nižšími cenami. Náš specialista s vámi probere všechny možnosti včetně slev na pojistném,“ říká odborník ze srovnávacího portálu Porovnej24.cz.

Pokud si pojišťujete nový vůz, lze sjednat připojištění GAP. U nových vozů je totiž problém v tom, že jejich hodnota klesá rychleji. Poté, co řidič začne vůz používat, jeho hodnota může klesnout o 15 – 25 % oproti hodnotě, kterou má nový, nepoužívaný vůz. Pojištění GAP řidiči pomůže v případě, havaruje-li s novým automobilem. Pojišťovna mu nevyplatí aktuální, ale pořizovací cenu vozidla a řidič si bude moct koupit vůz nový. To vám bude užitečné v případě žádosti o pojistné plnění v případě totální škody na vašem novém voze.

Co ke srovnání nabídek online potřebujete?

Připravte si k ruce malý a velký technický průkaz. Z těchto dokumentů vyčtete všechny potřebné informace o vašem vozidle, jako je objem motoru, výkon, hmotnost a datum první registrace vozidla. Pokud chcete měnit pojišťovnu, mějte při ruce vaši dosavadní smlouvu havarijního pojištění, ať víte, od jakého data si chcete sjednat novou pojistku. Pokud zatím havarijní pojištění nemáte, smlouvu potřebovat nebudete.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?