Jak vydělávat na krátkodobém pronájmu a nepřijít o rozum?

Jak vydělávat na krátkodobém pronájmu a nepřijít o rozum?

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Přestože se krátkodobému pronájmu v České republice nedaří stejně dobře jako v ostatních evropských zemích, čím dál více majitelů nemovitostí se k němu uchyluje místo klasického shánění dlouhodobých nájemníků. Krátkodobý pronájem má ale spoustu nevýhod a představuje rizikový způsob podnikání. Řešením ovšem může být profesionální správa nemovitosti, která majitele nemovitostí zbaví všech starostí.

Než se ovšem do krátkodobého pronájmu pustíte, ať už svépomocí nebo s pomocí profesionálů, měli byste si být jisti, že je pro vás tento způsob pronájmu ten vhodný. Některé nemovitosti totiž ke krátkodobému pronájmu vhodné jsou, jiné zase nikoliv. Jednou z podmínek toho, aby byl tento způsob podnikání úspěšný, je totiž lukrativní lokalita ve větších a turisticky zajímavých místech. Krátkodobý pronájem vám bez širšího podnikatelského záměru těžko bude vydělávat na vesnici nebo na jiných místech, kam se turisté moc nehrnou. Důležité je ale také investovat do prvotní modernizace bytu či domu, který se chystáte pronajímat. Věřte totiž, že konkurence je vysoká, a lepší a moderní vybavení vám pomůže ji předběhnout.

Pokud pro vás výše zmíněné faktory nejsou problém a víte, že máte na tomto poli šanci uspět, je taktéž nutné uvědomit si, že tento způsob podnikání není bez starostí. Bude si žádat váš čas a energii. Řeč je o shánění zájemců, se kterým je samozřejmě spojená efektivní inzerce, o komunikaci s hosty či o pravidelném úklidu a údržbě. Krátkodobý pronájem tak nelze vměstnat do pár hodin týdně a máte-li své vlastní zaměstnání na plný úvazek, časové vytížení může představovat reálný problém. Často je potřeba též vše řešit v pozdějších večerních hodinách či o víkendech.

Vše má ovšem své řešení. Zde ho představuje svěřit svou nemovitost do rukou profesionálů. Správu nemovitostí na krátkodobý pronájem v České republice nabízí například nezávislá realitní společnost Bohemian Estates, která svým klientům mj. nabízí i cestu ven ze všech úředních náležitostí a zákonných odvodů. Díky tomu, že s klienty vždy podepisují nájemní smlouvu, nejsou jen zodpovědní za pronájem jako takový, ale i za vše ostatní. Veškeré administrativní úkony a platby včetně odvodů zdravotního a sociálního pojištění jsou vyřešeny za klienta, který tak kromě pravidelného inkasování nájemného nedělá prakticky nic.

Společnost Bohemian Estates navíc využívá unikátní globální rezervační systém pro aktivní vyhledávání hostů a zároveň spolupracuje s mezinárodními společnostmi při ubytování jejich zaměstnanců, čímž dochází k dosažení maximální obsazenosti, a tedy výnosu. Kromě pravidelné kontroly bytů a zajištění údržby také umožňuje vlastníkům nemovitostí přístup do rezervačního systému, v němž je možné sledovat veškeré statistiky nemovitosti, a tak můžete sledovat, jak vyděláváte v reálném čase z pohodlí domova.

Výhodou je taktéž havarijní linka, služby osobní administrátorky, příjem a zpracování pošty a již zmiňovaná komunikace s úřady. Pokud vás tedy krátkodobý pronájem láká, ale neumíte si představit, jak byste ho časově zvládali, možná je tato služba právě pro vás. Cena je stanovena na základě parametrů vaší nemovitosti, kdy je zároveň zpracována i nezávazná nabídka. Statistiky ovšem ukazují, že při profesionální správě nemovitosti je dlouhodobě dosahováno vyšších zisků, a tak si na sebe tato služba vydělává sama, zatímco vy se můžete věnovat něčemu užitečnějšímu.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?