Jak začít se scrapbookingem?

Jak začít se scrapbookingem?

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Obdivujete již dlouho scrapbooking, ale stále nevíte, jak s ním sami začít? Řekneme vám, kde pro toto kreativní tvoření hledat inspiraci a kam se vydat pro veškeré potřebné pomůcky, které budete pro začátek potřebovat. Tak směle do toho!

Co je scrapbooking?

Scrapbooking je proces tvoření fotoalb, kde je základem album různého formátu a provedení, do kterého se vlepují fotografie či nejrůznější vzpomínkové předměty. Slovo scrapbook jako takové pochází z angličtiny a je to složenina slov scrap (ústřižek) a book (kniha). Scrapbook si můžete představit například jako koláže, na jejichž zdobení lze využít prakticky cokoli, co se vám na daný formát vejde. Pomocí scrapbookingu však můžete vytvořit i nejrůznější přáníčka, oznámení, pozvánky, notýsky, jmenovky a mnoho dalšího. Záleží jen na vás a vaší fantazii.

Co budete ke scrapbookingu potřebovat?

Na počátku jakéhokoli tvoření stojí nápad. Než se tedy do čehokoli pustíte, je nutné si rozmyslet, co vlastně chcete vytvořit. Jaký bude mít finální dílo rozsah a co chcete konkrétním výtvorem vyjádřit. Bude to fotoalbum či snad přání k narozeninám? Podle toho poté pořiďte podkladový materiál, jako je například fotoalbum. To lze zakoupit jako polotovar nebo jej můžete poskládat od začátku. Následně budete potřebovat scrapbookové papíry, kterých je k dostání nepřeberné množství barev a motivů, a vřele doporučujeme si pořídit i řezačku na papír, s jejíž pomocí se vám povede vše nařezat rychle a rovně. Dalšími nezbytnými pomocníky při scrapbookingu jsou poté samozřejmě nůžky, lepidlo, gelová pera a popisovače nejrůznějších barev a další dekorační materiály jako stuhy, ozdobné knoflíčky apod.

Než se ovšem do samotného tvoření pustíte, zkuste si nejprve načrtnout, jak by měl finální výtvor vypadat. Pomůže vám to rozmyslet si jednotlivé uspořádání fotografií a dekoračních materiálů. Pro tyto účely se vyplatí pořídit si prázdný sešit nebo bloček, do  kterého si budete své nápady zapisovat a načrtávat.

Kam se pro scrapbookové pomůcky vydat?

Ať už potřebujete jen doplnit zásoby nebo si plánujete koupit vše potřebné od nuly, doporučujeme navštívit prodejnu, kde najdete vše na jednom místě. Jednak vám to pomůže v tom, abyste zbytečně nekupovali víc pomůcek, než budete potřebovat a jednak zvládnete pořídit veškeré pomůcky najednou. Místem, kde pořídíte vše na scrapbook od A až do Z, je například obchod s výtvarnými a kreativními potřebami Idea Creative, který se nachází v Berouně, v Plzni a na Kladně. Jednotlivé věci však můžete zakoupit i online na e-shopu obchodu. Pomůcky jsou zde přehledně rozděleny do kategorií a z pestré nabídky si vybere opravdu každý.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?