Jaká novoroční předsevzetí mají smysl?

Jaká novoroční předsevzetí mají smysl?

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Konec špatným návykům, více zdravého jídla a sportu – klasická novoroční předsevzetí, která si s koncem roku stanovuje většina z nás.  V mnoha případech však zůstane pouze u jejich vyřčení a očekávaná realizace se rozplývá v nedohlednu. Jaké úkoly a cíle tedy zvolit, aby došlo k jejich naplnění a my na sebe byli patřičně hrdí?

Jak si správně přát

V první řadě je důležité stanovit si reálné cíle, kterých chceme sami dosáhnout. Rozhodně nemá cenu klást si takové úkoly, které nás budou stresovat a vyvolávat odpor. Důležitá je také správná formulace, kdy je lepší postupovat po jednotlivých etapách a postupně tak dosáhnout kýženého výsledku. Například rozhodnete-li se v rámci zdravého životního stylu lépe stravovat, začněte tím, že vynecháte návštěvy oblíbených fastfoodů. Teprve až po splnění této části přidávejte další úkol, budete tak mít větší šanci, že svého předsevzetí opravdu dostojíte.

Praktická předsevzetí pro hezčí domov

I při plánování rekonstrukce platí pravidlo fázování předsevzetí. Pokud si totiž na začátku roku usmyslíte zrekonstruovat celý byt, patrně se do fáze samotné realizace vůbec nedostanete a budete ji odkládat tak dlouho, až již bude nevyhnutelně nutná. Lepším řešením je stanovit si základní prioritu a začít jednoduchými úkony jako je oprava netěsnícího kohoutku nebo vymalování některé z místností. Někdy zase postačí vyměnit opotřebovaný nábytek za nový nebo si opatřit jeden výrazný kousek, který zcela změní dosavadní vzhled místnosti a nabídne tak nové a neokoukané uspořádání. Takovým kouskem může být například nový stůl z masivu či exotického dřeva, designové svítidlo nebo třeba speciální vitrážové výplně dveří, které si můžete nechat vyrobit na zakázku profesionály ze společnosti PK interiér. Ti se mimo jiné zabývají také návrhy interiérů, výrobou nábytku na míru a následnou realizací včetně výmalby, a jsou tedy ideální volbou v případě, že se své předsevzetí o hezčím bydlení rozhodnete posunout do další fáze.

Soustřeďte se sami na sebe

Přestože se většina pronesených předsevzetí týká nás samotných, v reálném životě toho pro sebe uděláme o poznání méně. Zkuste si proto stanovit taková přání, která vám budou dělat radost, budou vás bavit nebo vám pomohu rozšířit si další obzory. Začněte třeba tím, že zkusíte každý den myslet více pozitivně a radovat se z maličkostí, nebo se umět pochválit a řádně ocenit například návštěvou kosmetického studia či masáže. Výborným předsevzetím, které vám mimo jiné umožní i poznat více sami sebe, je opuštění komfortní zóny. Můžete tak učinit například přihláškou do kurzu aktivity, která vás již dlouho láká nebo třeba výletem, který podniknete pouze sami na vlastní pěst.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?