Jarní úklid si zaslouží i vaše auto, pusťte se do něj

Jarní úklid si zaslouží i vaše auto, pusťte se do něj

vloženo do: VZTAHY | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Zatímco jarní úklid domova většina lidí podniká již kolem Velikonoc, na úklid auta je rozumné počkat až do doby, kdy se zima dá definitivně na ústup. Je to zejména kvůli tajícímu sněhu a posoleným silnicím, což páchá neplechu nejen na laku auta, ale i na kondici koberečků apod. A přestože teď Českou republiku sužují poměrně vydatné deště a hezkého počasí jsme si ještě moc neužili, dá se bez obav říct, že už nám tu jen tak nezasněží. Pusťte se tak s klidem během nejbližšího volného dne alespoň do úklidu interiéru vašeho vozu. Exteriér pak nechte na slunné dny.

 

Drobky, kamínky a další nepořádek

Jako první se při zevrubném úklidu auta věnujte tomu, abyste dostali pryč všechny hrubé nečistoty. Mezi ty patří různé drobky, drobné kamínky, napadané listí nebo třeba zvířecí chlupy. Neobejdete se tak bez pořádného vysavače s vysokým výkonem. Před vysáváním vyndejte z auta všechny textilní koberce, které také vysajte, a nezapomeňte ani na koberce gumové. Ty můžete omýt teplou vodou s čistícím roztokem, lepší variantou jsou však speciální čističe určené přímo na gumové koberce, které na koberečkách zároveň zanechávají i tenkou vrstvu impregnace. Nezapomeňte také vysát prostor v sedačkách a pod nimi a také kufr auta, obzvláště vozíte-li tam čtyřnohého člena rodiny.

 

Nezapomeňte na čalounění

Při jarním úklidu je dobré si vzít do parády také čalounění. Na to jsou však obyčejné přípravky krátké a budete pravděpodobně potřebovat speciální čističe čalounění, které odstraňují i silné nečistoty a které zároveň ničí roztoče, a tak je ocení i alergici. Účinný čistič čalounění, který je vyroben na základě aktivního kyslíku, koupíte v internetovém obchodě autodoplňky-obchod.cz. Při čistění čalounění nezapomeňte ani na strop vozu, případně další čalouněné části interiéru.

 

Na prach si vystačíte s ubrousky

Další na řadě při jarním úklidu je prach a další nečistoty, které se často usazují nejen na palubní desce, ale také ve všech přihrádkách a v prostoru řadicí páky. Na drobné nečistoty a prach vám bohatě vystačí čistící ubrousky, které jsou většinou parfemované a jsou určené jak na plastové, tak gumové části automobilu.

 

Okna a zrcátka

V poslední fázi úklidu věnujte pozornost i vnitřní straně okýnek a zrcátkům uvnitř vozu, na která většina řidičů zapomíná. Tato skla jsou přitom nezřídka šmouhatá a pokrývá je mastný film, což je častým problémem hlavně u řidičů kuřáků. Na okýnka budete potřebovat ideálně čistič s přídavkem alkoholu, který jednak čistí a jednak odmašťuje. Vybírejte takový čistič, který nezanechává šmouhy. Ty se totiž objevují většinou až později při jízdě proti sluníčku a mohou napáchat pěknou neplechu.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?