Kam s dětmi na školní výlet? Vezměte je na dobrodružnou výpravu do české pevnosti Boyard

Kam s dětmi na školní výlet? Vezměte je na dobrodružnou výpravu do české pevnosti Boyard

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Co takhle vzít děti na zábavný a dobrodružný výlet, o kterém si budou ještě hodně dlouho vyprávět? Odměňte je za jejich dobrou práci výletem do české pevnosti Boyard – unikátního sportovně zábavního centra TEPfactor, které leží na Slapech kousek u Prahy. Nejde jen o čistou zábavu – týmové výzvy připravené v tajuplné jeskyni mají i edukační potenciál.

Kam s dětmi na školní výlet? Hlava je jako studnice plná nápadů, ovšem ani ta není bezedná a někdy se inspirace zkrátka vyčerpá. Na Karlštejně jste již byli třikrát, v zoologické pětkrát… a teď byste rádi vymysleli něco originálního. Jako správný pedagogický doprovod si přejete, aby se nejednalo pouze o prvoplánovou zábavu. Ideálně aby se děti pobavily, zabavily na celý den, užily si společné aktivity, ale také se něco i naučily. Vezměte je na výlet do TEPfactoru!

„Velikou výhodou návštěvy zábavního centra TEPfactor je spojení zábavy, pohybu a edukace. Děti jsou vtažené do hry a vlastně si ani nevšimnou, že rozvíjí týmovou komunikaci, koordinaci pohybů, zlepšují fyzický výkon a musí přemýšlet u plnění úkolů,“ říká Michal Rejka, Event Manager TEPfactoru na Slapech.

Jak to chodí v české pevnosti Boyard

V zákoutích pirátské jeskyně TEPfactor na děti čeká celkem dvacet pět úkolů, které budou plnit v několikačlenných týmech. Týmy mohou být od dvou do pěti hráčů. Nebude to snadné, ale se správným týmem se zvládne každá výzva – na konci čeká pirátská truhlice plná zlata a to už je pořádná motivace.

 „Děti se po příjezdu rozdělí do týmů po pěti hráčích, obdrží herní čipy a vymezený čas tři hodiny, ve kterém se snaží splnit co nejvíce úkolů z pětadvaceti úkolů a získat co nejvíce indicií. Úkoly jsou zaměřené na logiku, fyzičku, trpělivost a zručnost. Bez týmu to nejde, a proto úkol musí splnit vždy celý tým. Neexistuje univerzální návod na to, jak úkol splnit. Děti na to musí přijít samy. Jakou cestu k cíli zvolí, je jen na nich. Během celé hry spolu musí komunikovat a pomáhat si. Vyhrát může každý, pokud projeví týmového ducha a snahu. V dětech tak podněcujeme zdravé soupeření,“ říká Michal Rejka z TEPfactoru.

Aby děti nebyly dány napospas soutěžení a rivalitě mezi týmy, hrou provází zkušený animátor v oblečení piráta. Pedagogický dozor se může k soutěži přidat nebo si vychutnat oblíbený nápoj na místní pláži, zatímco na děti bude dohlížet kvalifikovaný dozor.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?