Kam vyrazit během května s celou rodinou na výlet?

Kam vyrazit během května s celou rodinou na výlet?

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Přestože je letošní květen, co se počasí týče, zatím všelijaký, není důvod věšet hlavu. My pro vás totiž máme  tip, kde si užijete celý den nebo klidně i víkend za jakéhokoli počasí. Řeč je o Dětenicích, kde tento měsíc na návštěvníky opět čeká pestrý program.

Zámecký resort Dětenice

Obec Dětenice se nachází jen pár kilometrů od Mladé Boleslavi v Královéhradeckém kraji a právě zde najdete Zámecký resort, který se může pochlubit nejen překrásným barokním zámkem či pivovarem, ale taktéž originální Středověkou krčmou. Ta byla uvedena do provozu již roku 2003 jako první restaurační zařízení svého typu u nás a od té doby se sem rok co rok sjíždí čeští i zahraniční turisté ve snaze pochytit trochu té středověké atmosféry. Na své si tak přijdou nejen rodiny s dětmi a zamilované páry, ale i dobrodruzi či milovníci dobrého jídla a především všichni sběratelé zážitků.

Středověk na vlastní kůži

Zmiňovaná krčma totiž nemá přívlastek středověká jen tak pro nic za nic. Hned za dveřmi jsou všichni příchozí místním personálem pobídnuti k tomu, aby si dřepli na zadek a neokouněli, přičemž to je jen slabý odvar dětenického slovníku. Gurmáni, kteří sem váží cestu, nechť tedy nechají předsudky a upjatost venku a užívají si chuťový orgasmus spojený s originálním prostředím. „Středověká krčma je otevřena každý den po celý rok od jedenácti hodin dopoledne do půlnoci a každý den od sedmi od večera tu probíhá speciální program Středověk na vlastní kůži. Tam jsou k vidění například fakíři, těžkooděnci, ohňová show, ale například i poprava oběšením či řezání jazyka. Po celý večer hraje živá hudba a podávají se středověké speciality připravené na otevřeném ohni,“ upřesňuje marketingová ředitelka resortu Aneta Ondráčková.

Prohlídky zámku

Lákadlem pro všechny jsou ale například i tematické prohlídky místního zámku. „Každou sobotu v květnu pořádáme strašidelné prohlídky pro malé i velké a každou neděli zase probíhají prohlídky s pohádkovou bytostí. Zámek sám o sobě určitě stojí za vidění, avšak věříme, že tyto speciální prohlídky nalákají zejména děti, kterým se jinak historie může zdát trochu nudná,“ dodává s úsměvem Ondráčková.

Je libo místní pivo?

Dospělí pak pravděpodobně ocení nové prohlídky dětenického pivovaru s ochutnávkou domácího piva. „Prohlídky pivovaru se konají ve všední dny od úterý do pátku od tří hodin do šesti a o víkendu jak v sobotu, tak v neděli, a to od jedenácti do šesti hodin. Prohlídka trvá asi 45 minut a rezervovat ji není nutné,“ upřesňuje Aneta Ondráčková detaily prohlídek dětenického pivovaru.

Za vidění ovšem stojí i velkolepé rytířské turnaje, které se v Dětenicích konají každou sobotu a neděli od dvou hodin, a to za každého počasí. Tribuna pro diváky je totiž krytá, a tak si všichni mohou do sytosti užít nelítostné souboje, dechberoucí pády ze sedel a kaskadérské kousky chrabrých rytířů.

Těm, kteří přemýšlí o tom, že by se v Dětenicích zdrželi přes noc, doporučujeme zarezervovat pokoj v jednom ze dvou dětenických hotelů, hotelu Rustikal a ve Středověkém hotelu, který si svým netradičním pojetím získal již mnoho srdcí z Čech i ze zahraničí. Ten nabízí 68 stylově vybavených pokojů s vlastním sociálním zařízením a cena pokoje zahrnuje i bohatou středověkou snídani. Rezervaci doporučujeme udělat přes webové stránky dětenického resortu, kde lze během chvíle zjistit dostupnost na vámi vybrané datum.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?