Kam vyrazit s rodinou během podzimních plískanic?

Kam vyrazit s rodinou během podzimních plískanic?

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Druhý říjnový týden je v plném proudu, a všichni jsme tak mohli zaznamenat ne zcela hezké počasí, které je letos vskutku podzimní. Možná si tak lámete hlavu s tím, co máte s celou rodinou následující víkendy podnikat, když je venku tak nevlídně, že byste ani psa ven nevyhnali. Proto vám však přinášíme tip, který vám nezruinuje peněženku a zároveň se zabaví všichni členové domácnosti.

Malebné Dětenice

Řeč je o malebné obci Dětenice, která sice není největší, co do počtu obyvatel, svým návštěvníkům ale nabízí bohaté vyžití. Nachází se tam totiž Zámecký resort Dětenice, ve kterém si najde každý to svoje. A pokud se vám zdá, že jste tento název již někdy někde slyšeli, pravděpodobně se nemýlíte. Dětenice jsou totiž poměrně známé nejen pro obyvatele z okolí, ale za zábavou se sem sjíždí širá veřejnost z Čech i zahraničí. Hlavním lákadlem je zde pak Středověká krčma, která si svou originalitou a unikátní atmosférou získala takový věhlas, o jakém se ostatním restauracím podobného typu může jen zdát.

Vedení resortu však nespoléhá jen na Středověkou krčmu, ale využívá potenciál celého resortu naplno. Nezřídka se zde totiž konají nejrůznější akce, food festivaly a další tematické události, které lákají na výborné jídlo a zábavu pro všechny věkové kategorie. Výjimkou poté není ani letošní říjen, kdy si na své přijdou fanoušci rytířských turnajů či rodiny s dětmi.

Speciální akce pro návštěvníky

Každý víkend se tu během října od čtrnácti hodin konají velkolepé rytířské turnaje, jejichž konání neohrozí ani nepřízeň počasí. „Naše rytířské turnaje pořádáme za každého počasí, neboť jsme pro diváky zajistili krytou tribunu, ze které mohou v pohodlí sledovat dění na kolbišti,“ říká Aneta Ondráčková, manažerka dětenického komplexu. Diváci se tak mohou těšit na rytíře ve velkolepých soubojích, na jejich kaskadérské kousky a na šikovnost krásných a statných koní.

Speciální program je však připraven i pro děti. Každou sobotu jsou totiž od desíti hodin do sedmnácti hodin pořádány čarodějnické prohlídku zdejšího barokního zámku. „Naše speciální čarodějnické prohlídky jsou opravdu plné tajemné atmosféry. Za světla plápolajících svíček zdejší ježibaba Žizelda vypráví příběh o tom, jak se v Dětenicích žilo. A přestože je tento program určen spíše pro děti, jsem si jistá, že se pobaví i jejich rodiče a ostatní dospělí,“ dodává Ondráčková.

Máte-li tak v plánu do Dětenic zamířit v sobotu, doporučujeme si tak vyhradit dostatek času, abyste stihli nejen prohlídku zámku a rytířský turnaj, ale i skvělý oběd ve Středověké krčmě, jejíž návštěva stojí za to!

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?