Kde letos oslavit Velikonoce s celou rodinou?

Kde letos oslavit Velikonoce s celou rodinou?

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Přestože jsou Velikonoce obecně považovány za nejdůležitější křesťanský svátek v roce, málokdo si uvědomuje, že jsou taktéž obdobím lidových tradic spojených s vítáním jara. Mimo náboženských tradic se tak během velikonočních svátků můžeme setkat i s tradicemi čistě nenáboženskými, jako je pletení pomlázky a následné hodování. Co když jsou ale u vás v rodném městě tyto svátky již trochu zapomenuté a přitom byste si rádi užili tu samou atmosféru, jakou si pamatujete z dob svého dětství? Máme pro vás tip, kde je oslavit s celou rodinou.

Zámecký resort Dětenice

Obec Dětenice je v dnešní době dobře známá i těm, kteří sem ještě nezavítali, a to zejména díky místní Středověké krčmě, která svým originálním konceptem sbírá fanoušky mezi Čechy i zahraničními turisty. Jedná se o unikátní zařízení kombinující fantastickou gastronomii dle středověkých zvyků a receptur a prostředí, kde se na současné obyčeje příliš nehraje. Vládne tu tak sice chaos a návštěvníci mohou být tu a tam překvapeni drsnou mluvou a zacházením, vše je ovšem součástí dobře promyšleného scénáře, a tak i ti nejurputnější konzervativci pookřejí, zakusí-li autentičnost hrubého středověku.

Kromě zmiňované krčmy tu však na turisty čeká mnohem více, a to například nádherný barokní zámek, přilehlý zámecký park či pivovar. Svého potenciálu ovšem resort využívá naplno, a tak se tu pravidelně konají nejrůznější akce, jako jsou rytířské turnaje, dětské dny či food festivaly. A právě jeden food festival se bude konat i k příležitosti letošních velikonočních svátků.

Velikonoční Food Festival

Na Velikonočně laděný food festival budou moci návštěvníci zamířit na Velký pátek 19. dubna, a to od jedenácti hodin dopoledne do sedmi hodin do večera. Vítáni jsou jak rodiče, ale i děti, pro které je tu připravena například dětská dílna nebo soutěž v hledání velikonočních vajíček po zámeckém parku.

Plést se však budou i pomlázky, malovat kraslice a pivaři se budou moci zúčastnit soutěže v rychlosti vypití půllitru piva, na jejíž vítěze budou čekat plnohodnotné ceny. Program doprovodí rytířské turnaje, středověké poběhlice, dobová kapela s tanečnicemi, fakír, kejklíři, čarodějové a třeba i ukázka dělostřelby a oběšení. Děti si budou taktéž moci užít dobový kolotoč, střelnici a naprosto brilantní vystoupení sokolníka s dravými ptáky.

A na jaké jídlo se mohou návštěvníci těšit? Opékat se mj. bude velikonoční beránek a podávat se budou chobotnice, ústřice, rybičky, krevety, olihně, mušličky, gruzínský kebab, šašlik, středověký burger, kuří hnátky, jehněčí klobásy, maďarský gulášek, houbový Kuba, domácí bramboráky, domácí uzené s kysaným zelím, staročeské placky s povidly, domácí koláčky, ovocné knedlíčky, velikonoční jidáše a spoustu další dobrot.

Vstupné na Velikonoční Food Festival v Dětenicích je 50,- Kč a děti do 15 let jej mají zdarma. S dětmi pak můžete navštívit také zámek, rytířské turnaje, nebo se občerstvit v pivovaru. Kdo nepřijde, nezažije!

 

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?