Kde velkolepě oslavit Velikonoce s celou rodinou?

Kde velkolepě oslavit Velikonoce s celou rodinou?

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Velikonoční svátky se nebezpečně blíží. Děti mají prázdniny a většina dospělých se může těšit na prodloužený víkend. Nabízí se tak vyrazit s celou rodinou za zábavou a do sytosti si tyto svátky užít. A kde to bude stát za to?

Velikonoční Food Festival v Dětenicích

19. dubna na Velký pátek se od 11 do 19 hodin koná Velikonoční Food Festival v obci Dětenice. Těšit se můžete na pestrý program pro děti i pro dospělé a zejména na to pravé velikonoční hodování. Pro pány se tu bude konat pletení pomlázek či soutěž v rychlosti vypití půllitru piva Dětenice Open. Tvořivé děti a dámy se poté mohou těšit na malování velikonočních kraslic, které bude zakončeno vyhlášením tří nekrásnějších vajíček. K dispozici však bude i dětská dílna a soutěžit se bude i v hledání velikonočních vajíček v zámeckém parku.

„Kromě výše zmíněné programu máme ještě v plánu podívanou pro diváky v podobě rytířského klání, dobových tanečnic, vystoupení fakíra a kejklíře, ukázky dělostřelby, oběšení a mnoho dalšího. Děti si například budou moci užít dobový kolotoč či střelnici a jsem si jistá, že si zamilují i vystoupení sokolníka s dravými ptáky,“ upřesňuje program Velikonočního Food Festivalu Aneta Ondráčková, manažerka Zámeckého resortu v Dětenicích, který akci pořádá.

A na jaké jídlo se můžete těšit? Opékat se bude například velikonoční beránek a celé divoké a domácí čuně. Podávat se budou ale i chobotnice, ústřice, krevety, mušle, olihně, gruzínský kebab, šašlik, středověký burger, kuří hnátky, jehněčí klobásky, maďarský gulášek, houbový kuba, domácí bramboráky či kysané zelí s uzeným. Milovníci sladkého si poté přijdou na své při ochutnávce staročeských placek s povidly, domácích koláčků, ovocných knedlíčků a velikonočních jidášů.  „Zmínit ještě musím tucet sudů našeho domácího dětenického piva, které vzniká v našem pivovaru a nesmí chybět na žádné akci,“ dodává Aneta Ondráčková.

Food Festival se bude konat v zámeckém parku, návštěvníci si tak mohou přinést či půjčit deky a užívat si relax na čerstvém vzduchu. Součástí akce je i prohlídka velikonočně vyzdobeného zámku a prohlídka zámeckého pivovaru, kde budou moci diváci přihlížet výrobě piva či ochutnat velikonoční speciál. Vstupné na Velikonoční Food Festival je 50,-, pro děti je vstup samozřejmě zdarma.

Kudy do Dětenic?

A jak se do Dětenic dostanete? Tato obec se nachází mezi Mladou Boleslaví a Jičínem a dostupnost autem je tak výborná po dálnici D10 i pro ty, kteří sem chtějí zavítat z hlavního města a jeho okolí.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?