Kolem 30 let je nejvyšší čas přemýšlet nad uzavřením životní pojistky

Kolem 30 let je nejvyšší čas přemýšlet nad uzavřením životní pojistky

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Od narození až po poslední výdech můžete prožít krásný život bez větších karambolů. Ale také se to může pěkně zkomplikovat. Představte si, že vás zítra při cestě na nákup srazí auto. Vaše rodina nejenže bude muset zaplatit drahý pohřeb, ale rovněž se vypořádat s tím, že přijde o jednoho z živitelů. Hypotéka a ostatní výdaje se z jednoho příjmu platí dost těžko. Tyto situace vaší rodině pomůže zvládnout nejlepší životní pojištění.

Životní pojištění má smysl. Sjednává se prostřednictvím smlouvy mezi pojišťovnou a klientem, ve které se pojišťovna zavazuje posílat určenou peněžní kompenzaci klientovi v případě doby nezbytného léčení úrazu, pracovní neschopnosti, za hospitalizaci následkem úrazu, za trvalé následky úrazu, v případě invalidity 1., 2. nebo 3. stupně, závažných onemocnění a dalších dobrovolných připojištění nebo tuto sumu zaplatit oprávněné osobě v případě smrti klienta. Klient platí za smlouvu o životním pojištění pojistné zpravidla jednou za měsíc. Pojistné podmínky jsou různé, cena se obvykle pohybuje od 180 korun měsíčně.

Má to i skryté výhody

Jen málokdo ví, že díky životnímu pojištění lze každý rok ušetřit na daních. Jde dokonce až o 3 600 korun. To je úspora dalších zhruba 15 % z nákladů na životní pojištění.

Jak nastavit životní pojištění

Srovnávač životního pojištění není finanční poradce, který vám bude chtít prodat pojistku s nevyšší provizí. Srovnejte si nezávisle nabídky třeba ve srovnávači Porovnej24.cz a v případě zájmu můžete s profesionálním poradcem už jen nastavit detaily nejvýhodnějšího životního pojištění. Tímto způsobem můžete ušetřit až 75 % z běžné ceny.

Pro koho je životní pojištění vhodné

Životní pojištění je určitě vhodné pro pracovníky s rizikovým povoláním. Pokud pracujete každý den například s motorovkou, zvažte uzavření životního pojištění včas. Riziko vážného úrazu je mnohem vyšší než třeba u sedavého zaměstnání u počítače.

Takzvané „životko“ se ale hodí všem, kteří nežijí ve vlastním. Jen malá část z nás se rychle dostane k vlastní nemovitosti, většinou musíme platit vysoký nájem nebo hypotéku téměř do důchodu. Správně nastavené životní pojištění vás nenechá na ulici ani v případě dlouhodobého výpadku příjmu. Myslet na zadní vrátka by měli hlavně živitelé rodiny, kteří vychovávají děti – chráníte tím nejen sebe, ale celou vaši rodinu.

Nemusíte být ani profesionální sportovec, abyste skončili na trvalé neschopence. Stačí, že občas sportujete jen pro udržení kondičky nebo se věnujete volnočasovým pohybovým aktivitám. I v těchto případech se životní pojištění může hodit.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?