Konec léta s dírou v peněžence? Zmrazte chytře svoje výdaje

Konec léta s dírou v peněžence? Zmrazte chytře svoje výdaje

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Utráceli jste toto léto více, než jste si mohli dovolit? Nejste sami. Průzkumy o spotřebitelských návycích pravidelně ukazují, že více než polovina lidí utrácí v létě a na dovolených mnohem více než po zbytek roku. A i když jste toto léto nikam necestovali, pravděpodobně máte po všech těch venkovních aktivitách, party a jídlech v restauraci díru v rozpočtu, kterou musíte nyní zacelit.

Konec léta se blíží, proto nastává ideální doba na to, dát si finance do pořádku. První věc, kterou musíte udělat, je pořádně si posvítit na svoji finanční situaci. Prohlédněte si výpis z vašeho účtu online a ujistěte se, že máte přehled i o poslední realizované transakci, abyste z toho mohli vyjít a připravit si vše pro nastolení rovnováhy do budoucna.

V druhém kroku je třeba zaměřit se na pravidelné výdaje. Udělejte si v rámci svého rozpočtu sloupeček s měsíčními výdaji. Až budete mí hotovo, zamyslete se nad svým stávajícím hospodařením a životními náklady. Poté se podívejte na to, jaké výdaje můžete zredukovat na minimum a jakých se zbavit úplně. S malými ústupky a trochou kreativity můžete postupně stav vašeho konta vyrovnávat a zároveň si užívat života.

Užijte si zbytek léta na maximum bez finanční zátěže

Abyste se v létě mohli bavit, nemusíte utratit celé jmění. Pokud jste letos už přečerpali váš rozpočet, nejlepší způsob je najít zábavu, která je zadarmo nebo vás nepřijde na majlant. Začněte menšími změnami. Namísto stravování v kavárnách a restauracích si nachystejte piknikový koš s domácími dobrotami a užijte si s rodinou či přáteli odpočinkové odpoledne v parku či na zahradě. Jet k vodě je téměř synonymem léta, stejně jako výlety k vodě. Vyhledejte koupaliště, kde nemusíte platit nic za vstup. Zaplaťte si pouze parkování v okolí nebo dopravu autobusem či vlakem.

Vydejte se na průzkum blízkého okolí nebo vyjeďte kousek za vaše město. Celodenní výlety autem nebo vlakem jsou o dost levnější než cestování do zahraničí. Když budete takový výlet plánovat, připravte si jídlo s sebou na celý den – ušetříte velkou sumu peněz.

Rychlá pomoc

Pokud jste přes léto utráceli tolik, že vám nyní chybí peníze na pokrytí nenadálých výdajů, zkuste flexibilní finanční půjčku. Fungují jako pomyslný měšec s finanční rezervou, která je vám kdykoli k dispozici. Na rozdíl od klasických mikropůjček nabízejí flexibilní nastavení výše splátek a doby splatnosti tak, abyste mohli kdykoli uhradit jednorázově celý dluh, nebo jen tu část dluhu, kterou jste schopni v daném měsíci splatit. Ferratum Credit je dokonale flexibilní úvěr, který funguje na podobném principu jako kontokorent nebo revolvingový úvěr. Kdykoliv Ferratum Bank převede až 80 000 Kč na váš účet a jen na vás je, kdy a v kolika splátkách peníze vrátíte zpět. Úroková sazba se pohybuje v rozmezí od 5,75 % do 11,99 % měsíčně. Podobné je to s minimální splátkou, která začíná na 6,5 % z čerpané částky.

Díky tomu, že bankovní společnost Ferratum Bank ukončila k 1. květnu letošního roku poskytování klasických mikropůjček a tím se oddělila od běžných a mnohdy drahých poskytovatelů mikropůjček, snížila se nákladovost produktu Ferratum Credit až o dvě třetiny. Je tak jednou z nejdostupnějších a nejlevnějších na trhu ve své kategorii.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?