Konec školního roku je tu: Kam vyrazit s dětmi za odměnu?

Konec školního roku je tu: Kam vyrazit s dětmi za odměnu?

vloženo do: VZTAHY | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Toužebně očekávaný konec školního roku je tu a nabízí se vymyslet plán a místo, kde dětem vyjádřit vděčnost za to, že to ve škole neflákají. Nevíte-li si rady, jeden tip pro vás máme. Co takhle strávit pohádkový den v Dětenicích?

Dětenice

Dětenice jsou veřejnosti známé zejména díky Středověké krčmě, která tu před hodnou dobou vznikla jako první restaurační zařízení tohoto druhu. Málokdo však ví, že dětenický resort neskrývá jen krčmu, ale mnohem více. Najdeme zde pivovar, zámek a zámecký park, kde se prakticky denně odehrávají zábavné akce. Z nich můžeme zmínit například Pohádkové neděle, které jsou určeny pro děti malé, menší a větší. Konají se až do konce srpna, a to každou neděli od desíti dopoledne do čtyř hodin odpoledne. Děti si tu mohou zasoutěžit s Bobem a Bobkem, čertem, babou jagou nebo s čarodějnicí Žizeldou. Pro výherce mají organizátoři připravené i krásné dárečky včetně medailí a čeká na vás a vaše děti i rozptýlení v podobě rytířského turnaje. Pro děti je zde k dispozici také trampolína či klouzačka a sladké občerstvení naleznete v místní Zámecké cukrárně.

Dětenice dětem

Kromě toho jsou tu však děti více než vítáni i jiné dny v týdny. Každý týden od úterý do pátku se tu do konce letních prázdnin koná akce „Dětenice dětem“. Ta spočívá v tom, že každé dítě do patnácti let má v tyto dny vstup na zámek, do pivovaru a na rytířský turnaj zdarma. Zdarma je pro děti také oběd či večeře. Potomci si tak mohou vychutnat fantastickou gastronomii, kvůli které se do Dětenic sjíždí lidé z celé republiky. „Během akce Dětenice dětem jsme připravili speciální menu, a to krůtí steak na grilu s pečenou bramborou, bylinkovou zakysanou smetanou a zeleninovým salátem,“ upřesňuje marketingová ředitelka dětenického komplexu Aneta Ondráčková. V tyto dny mají děti navíc vstup zdarma i na dětenickou vyhlášenou show „Středověk na vlastní kůži“, kde své umění předvede fakír se svým hadem, ale také kejklíři šermíři i žebráci. Rodiny se zároveň mohou těšit i na velkolepou ohňovou show či souboj těžkooděnců.

Pokud jste z okolí Dětenic, zcela jistě neotálejte s návštěvou místa, které se nachází uprostřed malebného městečka, a nezapomeňte výlet spojit s procházkou okolní přírodou. Těm, kteří přemýšlí o tom, že by se v Českém ráji noc či dvě zdrželi, doporučujeme zarezervovat pokoj v jednom ze dvou dětenických hotelů, hotelu Rustikal a ve Středověkém hotelu, který si svým netradičním pojetím získal již mnoho srdcí z Čech i ze zahraničí. „Od srpna tohoto roku navíc nově otevíráme 25 rytířských pokojů ve Středověkém hotelu. Ten tak bude mít dohromady 68 pokojů a věříme, že tímto vyřešíme alespoň z části neustálou obsazenost, a návštěvníci tak budou mít větší šanci u nás přespat,“ uzavírá Ondráčková.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?