Kosmetika s minerály z Mrtvého moře prospívá pleti i vlasům

Kosmetika s minerály z Mrtvého moře prospívá pleti i vlasům

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Hledání té pravé kosmetiky je pro mnoho žen i mužů celoživotním bojem. Nároky pokožky se totiž u každého liší a aktuální nabídka kosmetických firem je natolik obsáhlá, že je prakticky nemožné sáhnout po tom pravém produktu hned na první pokus. Výjimečné postavení v kosmetickém průmyslu má ale kosmetika obsahující zázračné minerály z Mrtvého moře. Už jste ji vyzkoušeli?

Mrtvé moře a jeho blahodárný vliv na zdraví

Léčivé vlastnosti Mrtvého moře si společnost uvědomovala už v dobách Starověku. Legenda říká, že na jeho břehu pravidelně trávil čas nejen sám král Herodes, ale například i egyptská královna Kleopatra, která věřila v omlazující účinky bahenních zábalů.

Čím je ale toto jezero tak unikátní? Mrtvé moře je nejníže položeným odkrytým místem na světě a nachází se mezi hranicemi Jordánská a Izraele. Jeho délka je 75 kilometrů a rozloha činí více jak 1000 kilometrů čtverečních. A přestože se jedná o jezero, přezdívá se mu Mrtvé moře, a to především díky vysoké salinitě, která znemožňuje existenci vodních tvorů.

Přestože v Mrtvém moři nemohou žít žádní živočichové, na lidi má ale přímo zázračné účinky. Je totiž bohatým zdrojem minerálů a stopových prvků, které obsahuje nejen voda, ale i bahno. Mrtvé moře také obsahuje ionty sodíku, draslíku, hořčíku, vápníku a bromu a je prospěšné při léčbě nervového systému, revma, artritidy a kožních onemocnění. Pro zdraví je dobré i kloktání slané vody, které oceníte při nachlazení nebo angíně.

Mrtvé moře a jeho použití v kosmetice

Bahno v Mrtvém moři poté detoxikuje pokožku a zbavuje ji odumřelých částic. Také ale zrychluje krevní oběh a lymfatický systém a odvodňuje a okysličuje organismus. Má regenerační vliv na pokožku a dokonce dokáže zmírnit vypadávání vlasů. I z toho důvodu je kosmetika obsahující bahno  z Mrtvého moře oceňována všude na světě a je doporučována především jedincům s citlivou pokožkou. Jakého výrobce této kosmetiky ale vybrat? Vynikající recenze od profesionálů i laiků má společnost NevO Dead Sea Spa, která se zaměřuje na péči o pleť, pokožku a vlasy a v nabídce má i řadu speciálně vyvinutou pro muže.

Vybere si tak opravdu každý a tuto kosmetiku ocení i ti, kteří se potýkají s kožními defekty, jako je například akné. Všechny produkty je možné objednat online na stránkách společnosti a v nabídce nechybí ani speciální balíčky určené na konkrétní problém. Během celého března a dubna je navíc drtivá většina produktů zlevněna, a to až o 25 %. Chcete-li tak vyzkoušet, zda je kosmetika s minerály z Mrtvého moře to pravé ořechové i pro vás, je na to nyní ta nejlepší doba.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?