Krápníky u nosu nemusí být vaší starostí

Krápníky u nosu nemusí být vaší starostí

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Letošní zima přeje těm, kteří ji mají rádi v její „ladovské“ podobě. Sněhoví nadšenci leckdy přebíjejí svým optimismem i prochladnutí, ale ani ono příslovečné „Jsi tím, v co věříš!“ před virovým napadením ve dnech, kdy mrazy opadnou, neochrání neohrožené siláky ve všech případech.

Nepřiznáme-li si porážku od miniaturních virových netvorů zavčas a prošvihneme rannou fázi infekce, brázdíme potom svahy na lyžích i s krápníky u nosu. Nesčetněkrát skončíme pak před ordinací lokálního doktora s opuchlými sliznicemi, kašlem a bolestí na hrudníku čekajíce na verdikt lékařův.
Smutně se pak smiřujeme s nejčastější diagnózou k výše jmenovaným příznakům, a to s akutním zánětem horních cest dýchacích virového původu, tudíž v tomto případě bez nároku na bezdůvodná antibiotika. Definitivně uléháme do peřin, nikoli ale sněhových.
Protože se netoužíme válet s kapesníkem u nosu ani o den víc, než je nutné, hledáme neuspěchanou, ale přesto co nejrychlejší cestu z postele ven. Tak například osvědčená stezka k nesrovnatelně rychleji navrátivší se kondici vede skrze lék kaloba, speciální extrakt z kořene Africké pelargonie (Pelargonium sidoides). Historicky a zeměpisně je to vlastně cesta přes šamany v Africe, Velkou Británii až k nám do střední Evropy.
Účinky této rostliny objevil totiž v podstatě náhodou teprve před 100 lety od domorodých šamanů Angličan Charles Henry Stevens, který se vydal na doporučení lékařů do Jižní Afriky ulevit svému tělu v pokročilém stádiu těžké tuberkulózy. K překvapení jeho samého i lékařů se mu ulevilo až do zcela neočekávaného uzdravení.

Dnes už není tento lék užíván k léčbě tuberkulózy, ale právě jako účinné antivirotikum s antibakteriálními účinky a výbornými výsledky v léčbě dalších infekčních onemocnění horních cest dýchacích.

Navíc aktivuje imunitní systém, uvolňuje a pomáhá odstranit hlen z dýchacích cest a v současné době dokonce probíhají klinické studie, které se zabývají antivirotickým účinkem v souvislosti s HIV virem a onemocněním AIDS.

Kaloba je takzvané fytofarmakum, tedy rostlinný lék. Je k dostání v každé lékárně a je určena právě na virová onemocnění horních cest dýchacích.
Pomáhá jak dospělým, tak dětem, a to už od 1 roku. Nyní nově zakoupíte kromě kapek, které jsou pohodlné k užívání pro děti, také tablety, které vyhovují spíše dospělým pacientům.
Protože je Kaloba lék, nezapomeňte si před jeho užitím důkladně přečíst příbalovou informaci

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?