Kreativní malování podporuje rozvoj osobnosti dětí i dospělých

Kreativní malování podporuje rozvoj osobnosti dětí i dospělých

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

V dnešní moderní a zrychlené době jsme často svědky smutné situace. Kdejaké dítě si raději dlouhou chvíli krátí s chytrým telefonem, než aby si k ruce vzalo třeba pastelky a čistý papír a nechalo fantazii pracovat naplno. V důsledku toho klesá schopnost neotřelého, inovativního myšlení, originalita a tvořivost, což představuje omezení i pro pozdější věk.

V dnešní moderní a zrychlené době plné technických vymožeností umí kdejaké dítě spíše ovládat chytrý telefon či tablet, než aby zpaměti řeklo nějakou básničku, nakreslilo zajímavý obrázek nebo vlastnoručně vyrobilo nějakou věc. Rozvíjení kreativity je důležité podporovat už odmalička. Ty děti, které jsou od raného věku podporovány ve všestranném rozvoji, bývají v dospělosti zdrojem pokroku ve všech oblastech. Tvořiví lidé se uplatňují napříč všemi sférami lidské činnosti: v umění, kultuře, ale i ve vědě, technice, podnikání a manuálních profesích. Jsou velmi žádaní na trhu práce a nabývají tím nedocenitelné výhody před ostatními.

Kreativita není jen pro umělce

Kreativita není dobrá jen pro umělce, dá se využít ve všech oblastech lidské činnosti. V každém oboru platí za nedocenitelnou vlastnost, protože se dá využít při aktivním, originálním řešení problémů, vymýšlení nápadů a vizí. Děti, u kterých se podporují tvůrčí schopnosti již v raném věku, jsou vnímavější, nápaditější, oplývají větší spontánností a uměním improvizace. Mají mnohovrstevnatou osobnost. Jsou živější, zvídavé, hranice svých možností neustále posouvají dál, mají odvahu a stále na sobě pracují.

Skvělý prostor pro všestranný rozvoj osobnosti v dětství, dospívání, ale i v dospělosti nabízí kreslení a malování. „Britská značka potřeb na malování a kreslení Chameleon vyvíjí a vyrábí profesionální psací potřeby, které svou unikátní funkcí posouvají klasické fixy a popisovače na novou úroveň. Využijí je jak laici, tak profesionální kreslíři. Ať už jste zvědavý junior, aspirující malířský amatér, vášnivý kreslíř nebo kreativní tvořitel, Chameleon vám pomůže dosáhnout výsledků, o kterých sníte. Pokud jste student, úspěšný umělec nebo profesionální designér, Chameleon fix je schopen váš umělecký projev posunout dále,“ říká Sebastian Pachman, zakladatel a majitel e-shopu s kreativními potřebami Idea Creative, který je výhradním distributorem této značky u nás. A jak se tyto fixy liší od těch klasických?

„Patentované fixy a popisovače Chameleon jsou unikátní svého druhu. Jedním fixem vytvoříte hloubku, rozměr, přechody, zvýraznění, stínování a v kombinaci s použitím nástavců můžete přecházet z barvy do barvy. Je to tedy ideální nástroj pro všechny, kteří milují barevné umění a oceňují ho ve všech podobách a odstínech,“ doplňuje Pachman. Pokud chcete vidět, co všechno fixy Chameleon umí a jak je používat, podívejte se na kreativní blog Idea Creative nebo na návody a inspiraci uloženou na YouTube či Instagramu.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?