Kreativní tvoření zabaví i neposedné děti. Vyrobte si staročeské městečko ze dřeva

Kreativní tvoření zabaví i neposedné děti. Vyrobte si staročeské městečko ze dřeva

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Pomalu se blíží konec domácí výuky a spousta rodičů vyhlíží den návratu dětí do školních lavic s velkou netrpělivostí. Čím déle byly děti školou povinné doma, tím hůře se rodičům vymýšlely různé aktivity a hry, které by školákům pomohly smysluplně vyplnit čas. Využijte téměř letních víkendových dní a vyrazte společně s juniory na chatu či chalupu. Venkovské příbytky nabízejí spoustu přírodního materiálu na vyrábění dekorací, které vám pak budou dělat radost doma po celý rok.

Při tvořivých aktivitách vznikají neopakovatelná díla, kterými si můžete originální vyzdobit vaši domácnost. Pryč s fádními dekoracemi, které má doma každý! Existuje spousta rozličného materiálu, z kterého můžete tvořit. Většinou se dá nasbírat v přírodě a spoustu toho také ukrývají naše chaty či chalupy. Anebo ho můžete snadno sehnat doslova za pár korun.

Spoustu kreativních a výtvarných potřeb seženete například na specializovaném e-shopu pro všechny kreativce a milovníky tvoření Koralky-dekorace.cz. Obchod patří pod tvořivou platformu Idea Creative, kterou založila Lenka Pachmanová. Splnila si tím dávný sen. „Myšlenka, respektive sen o obchůdku ve mně zrál již od dětství. Vzorem mi byl můj děda, který byl úspěšným podnikatelem vyučeným u Bati. Moc ráda jsem poslouchala jeho zasněné vyprávění, když vzpomínal na svůj obchod provoněný kůží a příběhy zákazníků. Po mateřské dovolené se sen o obchůdku začal postupně naplňovat. Vlastní podnikání se rozrostlo a v současné chvíli kromě e-shopu provozujeme obchody v Kladně, Plzni a Berouně. Pravidelně také pořádáme kreativní workshopy a dílny pro děti. Stačí sledovat naše stránky, kde je vždy vyvěšena aktuální nabídka pro jednotlivá města,“ říká Lenka Pachmanová.

Vyrobte si starobylé městečko

Hlavní materiál, který budete potřebovat na vytvoření půvabné dekorace ve stylu staročeských domků, je starší trámek nebo kus dřeva ve tvaru hranolu a kus prkna, z kterého vyrobíte podstavec pro vaši staročeskou zástavbu. Zázemí našich chat či chalup povětšinou podobný materiál nabízí, stejně jako pilku nebo smirkový papír, které budete potřebovat k opracování. Dále si připravte akrylové barvy, štětec, kladívko, hřebíčky, oboustrannou lepicí pásku, nůžky a kousek papíru. Z dřevěného hranolu nařežte různě dlouhé kusy, počítejte i se šikmými střechami. Smirkovým papírem povrch hranolů ze všech stran dohladka obruste a opracujte, abyste si nezadřeli třísku. Na opracované hranoly postupně akrylovými barvami vymalujte pestrobarevné fasády domů. Tady se o ke slovu dostane výtvarný talent vašich ratolestí – nechte fantazii pracovat naplno a uvidíte, jaký život domkům vdechnou.

Nezapomeňte domkům namalovat okna a dveře různých tvarů a velikostí. S podobou domečků si můžete vyhrát – pro zvýšení realistického dojmu můžete například na okraje dveří zatlouct hřebíčky coby kliky. Dejte dětem za úkol vystříhat z papíru malinké prádlo, které se bude sušit před okny nebo na dvorku mezi domky. Prádlo nejlépe přichytíte oboustrannou lepicí páskou, kterou si předtím nastříháte na malinké kousky. Mezi hřebíčky pod okny natáhněte provázek jako prádelní šňůru a nakreslené a vystříhané prádlo přilepte páskou. Nejlepší na tom je, že míra detailnosti záleží jen na vás – na střechy domků například posadit i komíny

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?