Letní parna polevila, nastupuje babí léto a podzim. Proměňte barevně váš domov

Letní parna polevila, nastupuje babí léto a podzim. Proměňte barevně váš domov

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Pohodlný a útulný domov bez nadýchaných a měkkých textilních doplňků si dovedeme představit jen těžko. Horké léto jsme všichni trávili venku, u vody nebo na dovolených, co to jen šlo, ale s babím létem, dešti a klesajícími teplotami zase více času trávíme v teple a pohodlí domova. Proto se teď budou hodit nápady, jak si domov zútulnit a proteplit. Tuto úlohu beze zbytku naplňují koberce, stálice bytového designu.

Babí léto a nastupující podzim s sebou přináší pestrobarevnou škálu barev, které jsou skvělou inspirací pro oživení našeho domova. Červená, oranžová, žlutá, zlatavá a hnědá, to je úžasná souhra barev, díky které podzimu rádi odpustíme i deštivé počasí a sychravo. Tyto teplé odstíny jsou známé tím, že umí domov vizuálně prohřát, a navíc působí radostným, uklidňujícím dojmem. Z letních dobrodružství a zážitků z dovolených zbyly jen vzpomínky, to však neznamená, že se musíme vzdávat pozitivní nálady a poddávat se podzimnímu splínu.

Textilní doplňky

Nejsnazším způsobem, jak pozvat k sobě domů hřejivý podzim, jsou bytové textilie. Ubrusy, povlečení, deky, plédy, polštářky, koberce a koberečky… Se začátkem podzimu nastává i doba, kdy více času trávíme zavření doma a chceme se cítit pohodlně. Bytový textil dokáže změnit váš byt či dům k nepoznání během chvilky a bez nutnosti velké investice. Z jaké barevné škály vybírat? „Interiérové trendy jsou proměnlivé, kdežto podzimní paleta barev je víceméně stálá. I když nabízí celou řadu odstínů, všechny spojuje to, že jde o teplejší a tmavší odstíny. Evokují klid a zpomalení, podobně jako v přírodě se vše na podzim ukládá k zimnímu spánku,“ vysvětluje Renata Stuchlíková, odbornice na podlahové krytiny a bytový textil z Koberce Trend.

V mnoha domácnostech převládá plovoucí podlaha, která snadno udržuje domov čistý. Dříve se dávala přednost celoplošným variantám, dnes v prodeji vedou kusové koberce a koberečky. Koberce vnášejí do místnosti útulnost a příjemnou atmosféru a svou měkkostí hýčkají vaše nohy. Vstát ráno z postele a spustit nohy do příjemného chlupáčka nebo sledovat v obýváku seriály, pohodlně usazeni na koberci, je k nezaplacení.

Kusovky na vzestupu

„Kusové koberce jsou bezpochyby trendy záležitostí. Hodí se všude tam, kam stoupáte bosou nohou a kde je studená podlaha. Vybírat můžete z cenově dostupných variant z polypropylenu a polyesteru, nebo můžete investovat a vsadit na koberce z bavlny, hedvábí, juty, sisalu či vlny.

Co se týče velikosti koberce, záleží na charakteristice a vytížení jednotlivých místností. V každé místnosti plní koberec rozdílnou funkci – někde je více k praktickému užitku, jinde dotváří estetický dojem. Například v obýváku je důležité, aby koberec vydržel každodenní používání a aby mu neuškodila nějaká ta skvrna od jídla nebo rozlitého pití. Také by měl vytvořit atmosféru, kterou máte rádi. Výhodou velkých koberců je, že vyvolávají dojem útulnosti a dobrého uspořádání nábytku. Střední velikosti stačí na to, abyste na ně postavili přední nohy pohovky nebo křesel.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?