Letní prázdniny jsou sice u konce, spoustu akcí pro celou rodinu nás ale čeká i v září. Vyrazte do Dětenic.

Letní prázdniny jsou sice u konce, spoustu akcí pro celou rodinu nás ale čeká i v září. Vyrazte do Dětenic.

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Září je pro mnoho z nás jedním z nejhezčích období v roce. Během září totiž probíhá tolik oblíbené babí léto, a tak je tento slunečný a všemi barvami hrající měsíc ideální dobou na víkendové radovánky. Zapomenout navíc nelze ani na Den české státnosti, kdy budou na mnoha místech České republiky probíhat Svatováclavské slavnosti. A kde jinde je oslavit než na místě, které středověkem přímo žije?

Řeč je o Dětenicích, malebné obci jen pár desítek kilometrů od Jičína, které vévodí Zámecký resort Dětenice. Ten je širé veřejnosti známý hlavně díky Středověké krčmě, která je v provozu již od roku 2003 a každoročně na svůj originální koncept láká turisty z Čech i ze zahraničí. Kromě každodenního speciálního programu se tu však konají i nejrůznější tematické akce, a tak se mohou návštěvníci těšit na již zmiňované Svatováclavské slavnosti, které Zámecký resort Dětenice pořádá ve spolupráci s vinařstvím Kutná Hora a Sklenkou Francie.

Slavnosti se konají v pátek 28. září od 11 do 19 hodin a návštěvníci se mohou těšit nejen na čerstvý burčák a moravská vína, ale také na originální gurmánský zážitek. Podávat se budou například chobotničky, ústřice, krevety, mušle, tatarák z tuňáka, středověký burger, opékané čuně a krocani, domácí bramboráčky, medová a uzená žebírka nebo tradiční dětenické klobásy.

Na své si samozřejmě přijdou i ti, kteří neholdují vínu. Proudem totiž poteče i místní dětenické pivo.

Co se programu týče, těšit se návštěvníci mohou na rytířské klání, tanečnice, středověkou kapelu, čarodějnice a kouzelníky. Vstupné na akci je 50,- Kč pro dospělé, děti do 15 let mají vstup zdarma.

Místo se zároveň nachází nedaleko proslulého Českého ráje, a tak si mohou zájemci zarezervovat celý víkend v dětenickém Středověkém hotelu a navštívit například proslulý hrad Kost či Trosky, ke kterým je to zhruba dvacet minut autem.

 

 

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?