Léto na podlaze: ozdobte si interiér barvami a veselým designem kusových koberců

Léto na podlaze: ozdobte si interiér barvami a veselým designem kusových koberců

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Pokud se po dlouhé zimě cítíte stále unavení a bez energie, přestože jste již vyzkoušeli prakticky vše od kávy až po energetické nápoje, pak zkuste přesunout svou pozornost i směrem ke své domácnosti. Ta si stejně jako lidské tělo zaslouží řádnou jarní očistu, aby se důkladně pročistily nejen nastřádané energie ale také samotná nálada členů domácnosti.

Někdy je zapotřebí radikální zásah, ve většině případů však postačí oživit interiér chytrým doplňkem v barvě korespondující s právě probíhajícím ročním obdobím. A právě takovým doplňkem mohou být kusové koberce, které mají kromě schopnosti zútulnit daný prostor i mnoho dalších praktických vlastností – udržují nohy v teple, nabízí snadnou údržbu, opticky mění prostor a udávají místnosti její celkový charakter.

Využití nekončí pouze pod konferenčním stolem

Dávno již pominuly doby, kdy kusové koberce zdobily příbytky pouze jako gobelíny na stěnách. A přestože se tento dekorační prvek opět vrací do módy, zaslouží si kusové koberce mnohem důmyslnější umístění. „Praktičnost kusových koberců uvítáte zejména v místnostech s dlažbou nebo plovoucí podlahou. Dlažba je totiž velice studený a na dotek tvrdý materiál, kusovým kobercem tak zvýšíte svůj nášlapný komfort a zároveň získáte výborný izolant. Plovoucí podlaha je naproti tomu velice náchylná na poškrábání a další mechanická poškození vlivem nadměrného tlaku či tření, proto je vhodné do vysoce namáhaných míst, jakým je například jídelní kout, umístit koberec či běhoun, který takovému poškození zabrání a zajistí tak vaší podlaze delší životnost,“ radí odbornice na podlahové krytiny Renata Stuchlíková ze společnosti Koberce Trend

Barevnost i materiál vybírejte podle účelu

V dnešní době je k dispozici široká škála materiálů, barevného provedení i designů, prostřednictvím kterých můžete svůj interiér neustále obměňovat. Vybírat můžete z koberců jedno i více barevných, s geometrickými vzory či dětskými motivy, výjimkou však nejsou ani plastické potisky či kombinace s třpytivými vlákny.  Záleží tedy pouze na vás a vašem stylu, jakou „kusovkou“ svůj domov ozvláštníte či zda pouze doplníte stávající styl. Vždy však pamatujte, že výrazné kresby a barvy je vhodné aplikovat jako solitérní kousky, kdy mají šanci zcela vyniknout. Překombinování stylů a výrazných prvků by vedlo pouze k pocitu přeplácanosti a z vašeho obýváku by se rázem mohl stát nevzhledný kýč. Pokud však sladíte jednotný charakteristický prvek, který ponese více kousků vybavení, docílíte zcela opačného výsledku, jenž bude ve výsledku působit harmonicky a promyšleně.

Při výběru materiálu zohledněte jeho budoucí umístění. „Kusové koberce lze využít prakticky ve všech místnostech včetně exteriéru, vždy je však důležité vybrat ten správný materiál. Pro zastřešené balkony a lodžie postačí klasické běhouny, na nekryté terasy a verandy je nutné zakoupit koberce se speciální povrchovou úpravou, aby nedošlo vlivem slunce či nepříznivého počasí k jejich znehodnocení,“ upozorňuje Stuchlíková. Stejně tak uvažujte při výběru koberce do ostatních místností – koberec s vysokým vlasem rozhodně nepatří do kuchyně, naproti tomu do obývací místnosti zajisté oceníte co nejměkčí materiál, který místnost dokonale zútulní.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?