Lidé čím dál více využívají online srovnávače pojištění, věří jim více než před pandemií

Lidé čím dál více využívají online srovnávače pojištění, věří jim více než před pandemií

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

 

Online obchody, internetové bankovnictví nebo online sjednání pojištění. To vše bylo dříve doménou spíše mladší generace a velké množství lidí ještě nedávno dávalo přednost osobnímu kontaktu. Alespoň když přišlo na řešení bankovních nebo i pojišťovnických záležitostí. Uplynulý rok, který byl pro většinu z nás ve znamení pandemie koronaviru, však toto změnil, a nyní v online prostředí vyhrávají i ta odvětví, u kterých jsme to dříve nečekali.

 

Příkladem je zmiňované pojištění, jehož sjednání online sice není žádnou novinkou, přesto tuto cestu lidé ve velkém volí až nyní. „Zatímco některé druhy pojištění se v předloňském roce s pár výjimkami uzavíraly výhradně při osobních návštěvách, některé druhy zase lidé uzavírali v drtivém procentu případů online. Tradičně to bylo například cestovní pojištění, což přisuzuji třeba i tomu, že bylo cestování daleko více spontánní, rychlé a mnoho bank nabízelo možnost pojistit se online skrze mobilní aplikaci internetového bankovnictví. Lidé tak využívali možnosti sjednat si pojištění na pár kliknutí a rovnou ho i zaplatit. Bylo to pohodlné a efektivní. Nyní však už není řeč jen o cestovním pojištění, online si lidé sjednávají například i životní pojištění, a věřím, že na tom má svůj podíl právě pandemie a s ní související náklon lidí k digitalizaci,“ vysvětluje Aleš Rothbarth, expert z internetového srovnávače pojištění Klik.cz.

 

Na tomto portálu je klientům již roky nabízena možnost sjednat online nejen zmiňované cestovní pojištění a životní pojištění, ale také povinné ručení, havarijní pojištění a pojištění domácnosti a nemovitosti. Ne všechny produkty však byly dříve tolik využívány. „Mohu potvrdit, že ještě před dvěma lety měli lidé nejvíce zájem o cestovní pojištění, povinné ručení a havarijní pojištění. Za poslední rok však registrujeme neuvěřitelný nárůst uzavřených pojistek i pro ostatní pojišťovnické produkty. Lidé začali tomuto způsobu pojištění věřit,“ doplňuje Rothbarth.

 

Tento vývoj však nemá na svědomí jen pandemie, srovnávače mají oproti kamenným pobočkám pojišťoven i jinou výhodu. Zpravidla je vše uzavřeno za kratší čas, lidé tak mohou učinit z pohodlí domova, nikdo se jim nesnaží prodat lepší a dražší produkty a pojištění přes online srovnávač často vyjde i o dost levněji. „Naším hlavním cílem je zákazníkovi vyložit karty na stůl tak, jak byly rozdány. Nic nezaobalujeme, nepřikrášlujeme a hlavně nikoho nepřesvědčujeme. Pokud má někdo zájem o pojištění, splníme naši část, a nabídky podle požadavků srovnáme a následně pomůžeme se sjednáním pojištění a s jinými případnými problémy. Ve většině ohledech je tento způsob jednoznačně komfortnější,“ uzavírá Rothbarth za Klik.cz

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?