Lokny jsou ozdobou každé ženy, jak o ně pečovat?

Lokny jsou ozdobou každé ženy, jak o ně pečovat?

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Kudrnaté a vlnité vlasy jsou bezesporu krásné a sní o nich mnoho žen, kterým se vlasy ne a ne zavlnit. Ženy, které se jimi však naopak pyšnit mohou, vám kolikrát poví, že péče o ně není žádný med. Kudrnaté vlasy jsou totiž nepoddajné, nepředvídatelné, náročné na styling a jsou často suché. Jak o ně tedy vlastně pečovat?

Vhodná vlasová kosmetika

Při vhodné volbě šamponu a ostatních vlasových produktů lze docílit toho, že vlasy vydrží bez mytí klidně i týden. Tím poté zamezíme tomu, aby se konečky vlasů vysušovaly a lámaly. Profesionály doporučovaná vlasová kosmetika pro kudrnaté vlasy je například řada Curl me up od vlasové kosmetiky Nouvelle, která obsahuje šampon, proteinovou masku a sérum, které vlasy zvlhčuje a chrání. Obecně se však snažte používat co nejméně prostředků najednou, které lokny akorát zatěžují a vlasy poté působí splihlým dojmem.

Po mytí vlasy nikdy netřete ručníkem ani je nefénujte na vysoké teploty. Pokud vám i přes aplikaci masky či kondicionéru nejde vlasy rozčesat, je dost pravděpodobné, že používáte nevhodný hřeben. Zapomeňte na kartáč a pořiďte si dřevěný hřeben s širokými zuby, který vlasy pomůže jen lehce rozčesat.

Správný sestřih

Správný sestřih je pro majitelky kudrnatých vlasů stěžejní. Je vhodné je pravidelně sestříhávat a prostříhávat, aby byly vlasy odlehčené a vlnitá struktura viditelnější. U střihu je také důležité věnovat zvýšenou pozornost směru růstu, vyhnete se tak nekontrolovatelnému vlnění. Každý zkušený kadeřník by však toto měl vědět, svěřte se tedy raději do rukou odborníků.

Péče mezi jednotlivým mytím

Pokud se vám po pár dnech vlasy zdají mdlé a unavené, zkuste zvolit hydratační spreje, které vlasy ochraňují před nadměrným vysycháním a které jsou speciálně navrženy pro ochranu a regeneraci vlnitých vlasů. Většinou je vhodné je aplikovat ráno na suché vlasy. Pomáhá také, když si budete na noc svazovat vlasy do copů. Nejprve svažte vlasy z horní a postranní části a poté z části dolní. Ráno vlasy jen prohrábněte prsty a můžete vyrazit ven.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?