Madeira, ostrov věčného jara. Přečtěte si naše cestovatelské tipy

Madeira, ostrov věčného jara. Přečtěte si naše cestovatelské tipy

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Ostrov patřící Portugalsku leží jen čtyři hodiny letu od Prahy, přitom představuje doslova jiný, dechberoucí svět. Máte klasické dovolenkové destinace už procestované a přemýšlíte, kam se vrtnout za nezapomenutelným letním odpočinkem? Zkuste Madeiru, zemi panensky čisté přírody, divokých květů, delikátního jídla nebo třeba fotbalu. Ať už se zaměříte na jakékoli její krásy, můžete si být jisti, že ve vás zanechá vzpomínky, které budou doznívat ještě dlouho po návratu.

Ostrov věčného jara

Madeira je ostrov v Atlantském oceánu vulkanického původu. To se odráží i v tom, že pláže Madeiry jsou na naše poměry možná netypicky černé s oblázky nebo s tmavým pískem. Pokud narazíte na světlý písek, jde obvykle o uměle vytvořenou pláž s pískem z Portugalska nebo severní Afriky. Teplota moře Madeiry, tedy oceánu, je v těchto místech k turistům přívětivá a bývá teplejší než v jiných turistických destinacích, které Atlantský oceán obklopuje.

Nejlepší čas pro návštěvu

Kdy je ideální doba na cestu na Madeiru? Hodně záleží na tom, co chcete na ostrově podniknout. Vybírejte samozřejmě s ohledem na průměrnou teplotu vzduchu, oceánu a množství srážek. Typické středomořské tropy na Madeiře nečekejte, zato je počasí Madeiry poměrně stabilní a předvídatelné. Madeira je ostrovem věčného jara. Říká se jí tak pro poměrně stabilní podnebí bez výrazných výkyvů. To zaručuje teplý Golfský proud a vítr vanoucí od Atlantiku. Jižní strana ostrova je přece jen nejstabilnější. Horské oblasti častěji potkávají deště, mlhy a nižší teploty. Deštivá bývá Madeira hlavně na jaře a na podzim.

V letních měsících je ostrov ideální nejen na klasickou odpočinkovou dovolenou. Hodí se i na sport, cyklo výlety a turistiku. Počítejte ale s tím, že čistá modrá vymetená obloha bude převážně jen dopoledne. V průběhu dne z hor sestupují mraky, které naopak lákají k poznávání ostrova. Na většině dovolených láká turisty hlavní město. Hlavní města vypovídají o kultuře a historii lidí, kteří zde žili a žijí. Madeira pro svoji velikost umožňuje téměř každému turistovi, aby se do hlavního města zajel podívat, pokud ho to tam láká.

Nezapomínejte ani na cestovní pojištění

Nezapomínejte ani na cestovní pojištění. Sehnat ho můžete i od sedmi korun na den a navíc se můžete připojistit i například na Covid-19 nebo sportovní aktivity. Na kolik by vás to vyšlo, si můžete jednoduše spočítat s využitím výhodné online kalkulačky Porovnej24.cz, která srovnává většinu dostupných nabídek na trhu od všech větších i menších pojišťovacích společností.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?