Máte dovolenou už za sebou? Dopřejte si do konce léta ještě alespoň jeden den sama pro sebe

Máte dovolenou už za sebou? Dopřejte si do konce léta ještě alespoň jeden den sama pro sebe

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Odpočinout si od starostí všedního dne a věnovat se jen sama sobě… Tak přesně takový den by si alespoň jednou za čas měla dopřát každá žena, která se každý den točí v kruhu pracovních povinností a starostí o členy rodiny. Prostě dopřát si příjemný odpočinek, relaxaci a zábavný program, o který se postarají jiní. Nevšední zážitek, na který budete vzpomínat ještě dlouho poté, nabízí proslulý resort Dětenice.

Ženy jsou obdivuhodné bytosti. Zvládají kloubit vlastní kariéru s péčí o rodinu a v tom shonu často zapomínají samy na sebe. Manželky a partnerky, vyrazte se svými protějšky nebo kamarádkami do středověkých Dětenic, kde vás nyní každé pondělí uvítají speciálním programem. Alespoň pro tento den nechť je starostem a povinnostem přístup zapovězen. Žádný dětský křik, hladový manžel, kopa nevyžehleného prádla ani večerní dodělávky do práce. Pořádně si odpočinete a budete mít spoustu času probrat všechny nezbytnosti, na které není v každodenním koloběhu čas.

Dětenice ženám každé pondělí zdarma

Na to, že by ženy měly čas od času hodit starosti s vařením, úklidem a péčí o potomstvo za hlavu, myslí i v malé vesničce Dětenice. Nachází se kousek od Prahy směrem na Mladoboleslavsko v Jičínském kraji nedaleko Českého ráje, v jehož okolí je spousta zajímavých míst na výlety. Právě tam byla roku 2003 otevřena historicky první středověká krčma nabízející pohostinství v dobovém duchu.

„Vyrazit na odpočinkový den je s blížícím se koncem léta ideální čas. Čas dovolených má většina z nás za sebou a do vánočních svátků je ještě daleko. Proto jsme přišli s pravidelnými pondělky věnovanými ženám. V doprovodu platícího mužského nebo ženského doprovodu mají všechny maminky, partnerky, manželky a babičky vstup na barokní zámek nebo do místního pivovaru zdarma,“ říká Aneta Ondráčková, manažerka dětenického komplexu.

„Každé pondělí máme pro ženy připravený také oběd či večeři v dětenické krčmě zdarma. Naši kuchaři, zruční v přípravě lahodných středověkých krmí, vám připraví kuřecí stehenní steak s pečenou bramborou a zakysanou smetanou. K tomu si můžete vychutnat sklenku bílého nebo červeného vína,“ dodává Ondráčková.

Příběh o Arturovi a jeho pivu lásky

Až budete v Dětenicích, určitě nevynechte návštěvu místního pivovaru. „Náš dětenický pivovar je jediný středověký a zároveň interaktivní pivovar v Česku. Prostory dětenického pivovaru jsme vylepšili a doplnili o zbrusu novou interaktivní prohlídku, do níž budou zapojeni také samotní návštěvníci. Uvidíte vyřezávané historické postavy, dozvíte se o pivu, co jste dozajista ještě nevěděli, a provedeme vás dobovými pivovarnickými interiéry,“ láká milovníky piva Aneta Ondráčková.

Dozvíte se, co bylo třeba připravit pro výrobu dětenického Piva lásky, jehož tradice pochází z roku 1307. Právě v tomto roce dětenický pán Beneš získal tajný recept na zázračné pivo, které mužům dodávalo mocnou sílu a chtíč. Krásná panenská dcera dětenického pána Beneše uvařila za úplňku před hradbami dětenického sídla pivo dle originální tajné receptury a každý, kdo ho vypil, pocítil silný sexuální pud. Proto bylo od té doby užíváno vždy jako lektvar na rozproudění mužství. Prohlídka je zakončena ochutnávkou tohoto kouzelného nápoje.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?