Máte v plánu pořídit si do bytu bezpečnostní dveře? Vybírejte je pečlivě

Máte v plánu pořídit si do bytu bezpečnostní dveře? Vybírejte je pečlivě

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Bezpečnostní dveře jsou v 21. století alfou a omegou domova, kde se budete za každých okolností cítit komfortně. Dovedou vás totiž ochránit nejen před nezvanou návštěvou, ale u kvalitních dveří od solidního výrobce si můžete navolit i takové vlastnosti, jako je například zvukotěsnost, tepelná izolace nebo kouřotěsnost. Jak si ale bezpečnostní dveře vybrat, aniž byste se vystavovali riziku, že naletíte podvodníkům prodávajícím nekvalitní výrobky?

„Trh s prvky zvyšující bezpečnost obytných objektů je velmi spletitý a členitý. Tato problematika je zároveň hojně diskutována a bezpečnostní dveře se tak stávají nedílnou součástí každého domova. Tím však vzniká prostor nejen pro solidní obchodníky, ale bohužel i pro pochybné dodavatele, a je velmi jednoduché při výběru šlápnout vedle,“ říká Jaroslav Pecka z české společnosti NEXT, která se zabývá výrobou bezpečnostních dveří téměř třicet let.

Mezi českými výrobci a dodavateli bezpečnostních dveří se tak jedná o jednu z předních firem s bohatou historií a řemeslnou tradicí. „Výroba bezpečnostních dveří tak, abyste dodrželi veškeré normy, není jednoduchá. Všechny naše výrobky testujeme a samotná výroba je certifikována v českých zkušebnách dle evropských norem. Díky tomu můžeme zákazníkům doložit nejen původ dveří, ale s jistotou umíme říct i to, co dveře vydrží,“ upozorňuje Pecka.

Podle něj je přitom právě certifikace to nejdůležitější, co by kupce mělo zajímat. Nejedná se totiž o levnou záležitost a nikdo nechce koupit dveře, které přemůže kdejaký zloděj s obyčejným šroubovákem. „Bezpečnostní dveře vám mají nějakou dobu vydržet a hlavně vás mají ochránit. Proto apeluji na všechny, kteří se k výběru odhodlávají, aby tak činili s maximální obezřetností. V tomto konkrétním případě se totiž opravdu nevyplatí koupit levnější variantu od pochybného dodavatele. Dle našich zkušeností se většinou jedná o levné plechové dveře dovezené z Polska nebo z Číny, které nevydrží ani to nejmenší zatížení,“ dodává Jaroslav Pecka.

A jaká ostatní kritéria je při výběru nutné brát v potaz? „U bezpečnostních dveří je určující i jejich bezpečnostní kategorie. Těch je celkem šest, přičemž první a druhou bych do užšího výběru vůbec nezařazoval. Ty lze totiž zdolat během pár vteřin s jedním kusem nářadí. Pátá a šestá kategorie je poté zase vhodnější spíše pro firmy, banky a obdobné instituce. Doma si úplně bohatě vystačíte se třetí a čtvrtou kategorií. Tyto dvě kategorie se od sebe liší několika prvky a dveře čtvrté bezpečnostní kategorie mají i vyšší počet jistících bodů. Mají jich až 23 a poskytují tak ještě vyšší ochranu proti vniknutí,“ upřesňuje Pecka rozdíl mezi jednotlivými bezpečnostními kategoriemi.

Tyto vlastnosti si zároveň na webových stránkách společnosti NEXT může z pohodlí domova navolit v online rádci pro výběr bezpečnostních dveří, čímž si během minuty vyfiltrujete jen ty dveře, které odpovídají vašim požadavkům. „Na našich stránkách si lze tímto způsobem velmi rychle a jednoduše zvolit odpovídající typ dveří. Pokud si ale někdo s výběrem neví rady, nabízíme i konzultace zdarma a samozřejmostí je i zaměření v místě realizace,“ uzavírá Jaroslav Pecka za společnost NEXT.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?