Nábytek do mateřských škol podléhá přísným normám. Vyznáte se v nich?

Nábytek do mateřských škol podléhá přísným normám. Vyznáte se v nich?

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Nábytek pro mateřské školy musí splňovat ty nejpřísnější požadavky na bezpečnost a zdravotní nezávadnost. Správné vybavení mateřinek ale vybízí i k aktivitě nebo slouží jako pomůcka při výchově. Jaká jsou další specifika vybavení zařízení pro nejmenší návštěvníky a proč se do něj vyplatí investovat?

Předškolní zařízení jsou vybavena specializovaným nábytkem, který musí splňovat přísné normy. Důležité je kvalitní provedení bez ostrých hran, v souladu s bezpečnostními normami, a kromě nábytku také hrací prvky, koutky, hry či didaktické pomůcky, které pomohou rozvíjet se dětem v předškolním věku. Inspirujte se, jak vylepšit prostředí mateřské školky tak, aby se děti mohly bezstarostně oddávat hře a přitom se učily jedním z nejefektivnějších způsobů – hrou.

Rozdělení prostoru na zóny

Prostor v mateřské školce by měl být rozdělený na takzvané zóny. Je to provést snadno pomocí modulárního nábytku s dirigentem, a navíc to bude vypadat esteticky. Můžete tak například jednoduše vymyslet hernu, která bude fungovat pro rekreaci a zároveň jako zašívárna. Děti se ráda učí napodobováním života dospělých, proto jsou často k vidění různé tematické dětské koutky, např. garáže, kadeřnictví, kuchyňské studio nebo třeba klidně i pohádkové království na podporu rozvíjení fantazie.

Vybavení pro hru i odpočinek

Po dopoledni naplněném hrami přichází vždy na řadu odpočinek či odpolední spánek, během kterého děti vstřebají všechny zážitky a vjemy z her a jejich mozek se bude věnovat třídění poznatků a informací. Lehátka z kvalitních materiálů tedy mají svůj nezastupitelný význam stejně jako zdravotní matrace respektující odlišnosti a zvláštnosti vývoje dětského tělíčka. Díky tomu se budou moct děti vypsat do růžova. Pokud bojujete s prostorem, existují i prostorově úsporná lehátka, která se dají stohovat – díky tomu nezaberou tolik místa a hodí se do omezených prostor. Na výběr bývají odlehčené konstrukce, které oceníte při častém přemisťování lehátek, nebo i bytelnější z dřevěného masivu. U matrací zase vsaďte na ty se snímatelným a pratelným potahem. To vám usnadní práci v případě dětských nehod během spánku.

Zdravotně nezávadné a kvalitní vybavení především do mateřských škol dodává ryze česká firma MAKRA Didakta založená českým podnikatelem Martinem Krausem. Fungují na trhu od roku 1993 a za tu dobu se podíleli na vybavení škol a školek nejen v Čechách, ale také v zahraničí. Za sebou mají například realizaci mateřských školek ve Spojených arabských emirátech. Do portfolia firmy spadá kromě nábytku pro školy a školky i zahradní vybavení nebo interaktivní hračky.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?