Nákup vánočních dárků letos zahajte s předstihem v Dětenicích. V prosinci za to budete vděční

Nákup vánočních dárků letos zahajte s předstihem v Dětenicích. V prosinci za to budete vděční

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Vánoční svátky pravidelně dělí českou populaci na dva tábory. Jedna půlka spílá obchodníkům od chvíle, kdy se ve výlohách začíná objevovat první vánoční dekorace. A ta druhá se zase nadšeně připravuje na tyto svátky již od půlky listopadu. Ne nadarmo jsou však Vánoce v dnešní době považovány za svátky klidu a míru, kterým ovšem předchází několik týdnů shonu a stresu. A právě to má za následek to, že si v důsledku většina lidí Vánoce ani neužije. Když ale pomineme pečení vánočního cukroví a výzdobu interiéru, stále nám zbývá nákup vánočních dárků, což je právě to, co nás děsí ze všeho nejvíce. Je to ale nutné?

Problém tkví v tom, že v dnešní uspěchané době drtivé procento lidí začíná s vánočními nákupy nejdříve v půlce listopadu. Ti odvážnější jedinci se pak nahrnou do obchodních center ráno na Štědrý den. V tomto časovém úseku však shání dárky každý. A za následek to má to, co všichni svorně nenávidíme. Fronty, tlačenice, nedostatek parkovacích míst, nervy na pochodu a následné dohady s ostatními nákupčími, kteří se nebojí používat své ostré lokty.

Nebylo by tedy jednodušší řešit vánoční dárky už nyní? V klidu, v míru a v době, kdy nás vstup do dveří obchodu hned neznechutí? Vyhnete se tak všemu, co by vám na Vánocích mohlo vůbec vadit a během prosince se pak už se sklenkou svařeného vína můžete věnovat třeba právě vánoční dekoraci nebo přípravě cukroví, aniž byste byli ve stresu, že nestíháte.

Má to ovšem i jiné výhody. Nakoupené dárky totiž například pořídíte za běžné ceny. Před vánočními svátky bohužel není výjimkou, že obchodníci úmyslně zdraží některé zboží a následně jej sleví na cenu, která je ovšem pořád vyšší než cena původní. Navíc se vám nestane, že nějaká objednávka z e-shopu nestihnete dorazit včas, ale hlavně máte v tuto chvíli ještě čistou hlavu a pravděpodobně dokážete vymyslet mnohem originálnější dárky než narychlo v prosinci. Teď je totiž ještě čas na to, abyste poklidu brouzdali ve vodách internetu a vymysleli něco, co vašim blízkým udělá opravdovou radost.

V případě nákupu dárkových poukazů na pobyty máte navíc daleko větší pravděpodobnost, že bude ještě volný vámi vybraný termín. Nyní tak možná stihnete například i rezervaci přes Silvestra, o kterých je známo, že jsou od listopadu už beznadějně vyprodané. Silvestrovský balíček mimochodem nabízí i proslulý Zámecký resort v Dětenicích, ke kterému můžete zarezervovat právě i ubytování v místním Středověkém hotelu, který díky svému netradičnímu konceptu sbírá pozitivní recenze od tuzemských i zahraničních turistů. Dárkové vouchery můžete zakoupit jednoduše online. Poukaz obdržíte obratem a pokud jste již sami termín nerezervovali, obdarovaný má na to celý rok .

Tak či onak, zbývající dva měsíce do Vánoc vám dávají jedinečnou příležitost si nákup vánočních dárků užít a pořizovat je nenuceně a bez stresu. Jeden koupíte při víkendové návštěvě obchodního centra, další týden na to atd. V konečné fázi budete mít při troše štěstí nakoupeno za dva za tři týdny a poté vás čeká už jen návštěva tradičních adventních trhů, popíjení svařeného vína a ta pravá vánoční pohoda, o které se tolik mluví, ale vlastně už nikdo pořádně neví jak na ni.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?