Nejčastější chyby v péči o pleť. Neděláte je i vy?

Nejčastější chyby v péči o pleť. Neděláte je i vy?

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Léto je před námi a přestože se bezesporu jedná o jedno z ročních období, které má většina populace nejraději, je s ním spojené i několik vcelku opomíjených negativ. Totiž to, co na létě milujeme, tedy horké počasí, sluneční paprsky a pravidelné ráchání se ve vodě, je zároveň i to, co naší pleti nejvíce škodí. Ta musí snášet horko, dehydrataci a UV záření, a proto je potřeba ji v tuto dobu věnovat zvýšenou péči. Neškodí si tak zopakovat nejčastější chyby v péči o pleť, které mohou mít s přibývajícími roky až fatální následky.

Neznalost neomlouvá

Obecně rozeznáváme čtyři typy pleti, a to normální, suchou, mastnou a smíšenou. Typ pleti je dán geneticky, avšak její aktuální stav se může lišit na základě působení několika vnějších či vnitřních faktorů. Abyste však dokázali určit příčinu nejrůznější problémů pleti, je vždy nutné znát svůj typ. Jednak poté dokážete cílit na správnou kosmetiku a jednak vám základní orientace v této problematice pomůže ošetřovat pleť v případě nezávažných potíží. Jinak je totiž potřeba přistupovat k pleti suché a jinak zase k pleti mastné, která má sklony k tvorbě černých teček a nejrůznějších forem akné. Jak ale určit, jaký typ pleti máte vy?

Nejprve je nutné seznámit se s teorií a vědět charakteristiku jednotlivých typů pleti. Vědět byste například měli, že u suché pleti jsou hodně viditelné žilky a tváře mohou být bez zjevného důvodu narůžovělé. Suchá pleť se neleskne a často se stává, že se loupou místa kolem nosu, úst a na čele. Mastná pleť je oproti tomu charakteristická tím, že se velmi krátce po čištění začíná lesknout, jsou na ni zřetelně vidět roztažené póry a má sklony k tvorbě akné. U smíšené pleti je poté velmi běžná mastná T-zóna, avšak suchá či normální místa na tvářích, krku či očních víčkách. Akné se u smíšené pleti tvoří taktéž, avšak v menší míře a většinou se soustředí na problematické partie T-zóny. Nejšťastnější jsou ti, kteří mají pleť normální. Ta je totiž optimálně vyvážená a pleť není ani příliš mastná, ani příliš suchá. Typ pleti posuzujte vždy po odlíčení a nejste-li si sami jistí, neostýchejte se obrátit na dermatologa či na kosmetičku.

Dbejte na řádné odličování

Odličování a čištění pleti vnímají mnozí jako činnost, kterou je potřeba provádět pouze v případech, když používají make-up. Tento názor je však velmi daleko od pravdy a čistit pleť byste měli s železnou pravidelností, ráno i večer, a to i v případech, kdy se nelíčíte. Večer je totiž potřeba pleť očistit od nejrůznějších nečistot a usazenin z ovzduší a ráno je zase nutné zbavit ji přebytečného mazu, který pokožka přes noc vyprodukovala, potu a zbytků hydratačního krému. Pleť čistěte vždy až do té doby, dokud není odličovací tampon zcela čistý a pravidelně si dopřávejte i extra péči v podobě hloubkově čistící bahenní pleťové masky od výrobce kosmetiky NevO Dead Sea Spa, která ve svých produktech využívá minerály z Mrtvého moře. Tato maska odstraňuje toxiny a nadbytečný kožní maz. Masku doporučujeme používat jednou týdně a při pravidelném používáním sami uvidíte, že pomalu mizí černé tečky a stahují se póry.

Používáte krémy?

Může se zdát, že krémy mají mít čistě hydratační účinek, a tak je ti, kteří nemají vyloženě suchou pleť, kolikrát možná ani nepoužívají. To je ovšem zásadní chyba. Kvalitní krémy totiž pleti dodávají živiny a zajišťují její nepřetržitou hydrataci, což z nich zejména v létě dělá nejvěrnější kosmetické pomocníky. I krém je však třeba používat s ohledem na typ pleti  a zároveň je nutné rozlišovat krémy určené pro noční péči a krémy pro denní péči. Zatímco hlavním úkolem nočního krému je podporovat regenerační proces pokožky, a tak obvykle obsahuje více výživných látek, cílem denního krému je poskytnout pleti úlevu a ochránit ji přes den, kdy ji vystavujete nečistotám. Denní krémy jsou taktéž vhodné pod make-up, který se díky nim lépe nanáší.

Dejte přednost kvalitním produktům

Základním předpokladem pro zdravou pleť je používání nejen takové kosmetiky, která je pro váš typ pleti vhodná, ale i takové kosmetiky, která je kvalitní. O to více to platí pro jedince s pletí problematickou, kterým nekvalitní kosmetika může působit další obtíže. Patříte-li mezi ně, doporučujeme zapátrat mezi výrobci kvalitní kosmetiky, jako je například již zmiňovaná společnost NevO Dead Sea Spa. Tato kosmetika s minerály z Mrtvého moře totiž zohledňuje citlivost pleti, dodává jí výživu a pravidelné používání prospívá jejímu zdraví.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?