Nejžhavější designové trendy na rok 2020 prozrazuje interiérová designérka Anke Glut

Nejžhavější designové trendy na rok 2020 prozrazuje interiérová designérka Anke Glut

vloženo do: STYL | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Nový rok se přehoupl a rozběhl naplno. Zatímco venku ještě panuje chladná zima a brzy se stmívá, ani se nenadějeme a vystřídá ji jaro. Společně s tímto obdobím si spojujeme optimismus nových začátků a častěji se vrháme nejen na tradiční jarní úklid, ale i na úpravy a změny našeho domova. Není tedy na škodu inspirovat se s předstihem čerstvými trendy z designérského světa a z prostředí světových veletrhů. Jaké trendy letos budou kralovat interiérovému designu, nám prozradila interiérová návrhářka Anke Glut.

Barva roku je klasická modrá

Pantone Color Institute vyhlásil, jako už tradičně každý rok, barvu pro nadcházejících 365 dní. Korálovou červenou vystřídala klasická modrá barva, vyjadřující klid a harmonii. Dá se očekávat, že odstín s názvem 19-4052 Classic Blue ovlivní nejen módní průmysl a budeme ho vídat ve všech oblastech tvorby, která se řídí trendy. Výjimkou nebude ani interiérový design. „V předešlých letech byla na stěnách převládající barvou tmavě šedá, ale od této chvíle smějí na zeď odstíny modré barvy, tón v tónu. Eklektické prostředí s nimi tvoří tmavé stropy a podlahy. Novým mottem je Více je více. Skandinávský minimalismus bude trendy i nadále, ale už nebude hlavním bytovým trendem,“ říká Anke Glut, designérka německého původu, která už dlouhá léta žije a pracuje v Česku.

Japonský zen v duchu Wabi Sabi

V dnešním světě čím dál tím více podléháme standardizaci vkusu. Od Ameriky až po Asii sledujeme stejné trendy a všude vidíme stejné výrobky, které se díky sociálním sítím šíří rychlostí světla. Výsledkem jsou interiéry, které mohou působit chladně a sterilně, zatímco my stále marně toužíme po teple domova. Odpovědí může být japonský koncept Wabi Sabi. „Wabi Sabi je estetický koncept pocházející z Japonska a je úzce spojený s Zen Buddhismem. Jedná se o umění vnímat předměty jako nedokonalé, nestálé a neúplné a být si vědom krásy, která se skrývá v jejich jednoduchosti a nedokonalosti. Je důležité ocenit jejich hodnotu a omezit počet věcí pouze na ty nejpotřebnější. Pár oblíbenců, kteří mají pro majitele veliký význam, se není třeba zbavovat,“ říká Anke Glut.

Koberce slaví comeback a vítězí nad jednolitými podlahami

Jednobarevné, měkké podlahové krytiny jsou out, optická mnohostrannost je za to novou nutností. Jak ji docílit? Jednoduše a nenákladně to jde s kusovými koberci různých materiálů, tvarů i vzorů. „Koberce vytvářejí útulné a teplé prostředí, a právě proto nabírají mnohem více na významu. Je obecně známo, že mají zvukově a tepelně izolační vlastnosti a jsou vhodné i pro alergiky. Kobercová vlákna v sobě zadržují prach, který se následně nevíří po povrchu podlahy. Hlavně v ložnici a v šatně slaví koberec velký comeback. Trendy budou hlavně ty se vzory ve tvaru kosočtverce, vln a oblouků,“ prozrazuje Anke Glut.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?