Nemovitost na investici je dobrou pojistkou v nejisté době. Zabezpečí vás dlouhodobě a spolehlivě

Nemovitost na investici je dobrou pojistkou v nejisté době. Zabezpečí vás dlouhodobě a spolehlivě

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Mnoho Čechů si už položilo otázku, kam s penězi, které leží stranou nevyužité, aby přinášely dlouhodobě zajímavý a jistý výnos. Není náhoda, že znalci realitního trhu nejčastěji volí právě nemovitosti. Investiční riziko je nízké, vidina dlouhodobého stabilního výnosu více než lákavá. Pokud tedy nechcete nechat svoje peníze ležet nezhodnocené ladem, je na čase začít uvažovat o vhodné investiční strategii, která vás zabezpečí nejen v dnešní nejisté době, ale také na stáří v důchodu.

Investice do nemovitosti jsou dlouhodobě bezpečným a téměř bezrizikovým zhodnocením finančních prostředků s velkou výnosností. Co už však nemálo potenciálních rizik skrývá, je samotná koupě. Chybným rozhodnutím můžete řádově prodělat až stovky tisíc korun, stačí k tomu jen okamžik. Ke kvalifikovanému posouzení investiční nabídky je třeba znalost aktuální situace a vývoje na trhu s realitami, maximální časová flexibilita při vyhledávání na inzertních portálech, spolehlivá orientace v právních záležitostech a schopnost důkladně posoudit technický stav nemovitosti, stejně jako při prohlídce odborně porovnat udanou hodnotu s cenou skutečnou. V praxi jde o velkou zodpovědnost na jednoho člověka, v naprosté většině případů laika, kterému k učinění tak zásadních rozhodnutí chybí klíčové kompetence, čas i nervy.

Chci kupovat, ale nevím co a jak to provést

Mnoho zájemců o koupi nemovitosti za účelem jejího dalšího zpeněžení často ani neví, kterou nemovitost by měli chtít. Prvním krokem by tedy mělo být fundované rozhodnutí, jaký typ nemovitosti koupit, v jakém vlastnickém vztahu, v jaké lokalitě atp., a to vše vzhledem k dalším plánům, ale taktéž k aktuální situaci na trhu. Najmout si na to služby nezávislého profesionála se zdá nezbytně nutné, pokud chcete výhodně koupit nemovitost a snížit tak možná rizika špatné investice. Využít zprostředkovatelské služby realitní kanceláře je nejistým krokem. Případy neseriózního jednání s makléři, které je motivováno zištným úmyslem v co nejkratším čase vydělat na provizích, bohužel nejsou výjimkou, spíše běžnou rutinou.

„Nabízíme bezpečné provedení důležitými předkupními fázemi i samotnou koupí. V první řadě poskytujeme služby v oblasti vyhledání vhodné nemovitosti na základě přání klienta ze všech veřejných i neveřejných zdrojů,“ říká David Novotný, majitel a jednatel nezávislé realitní kanceláře Bohemian Estates International. Kromě odborného poradenství ohledně investice poskytované služby pokrývají i další fáze investičního cyklu, jako je správa nemovitosti, eventuálně v poslední fázi její prodej. „Dále pomáháme s posouzením a přípravou podkladů. To zahrnuje například prohlédnutí nemovitosti realitními poradci, zpracování ekonomiky investice, posouzení tržní ceny a budoucí obchodovatelnosti nemovitosti, pakliže by v životě klienta nastaly neočekávané okolnosti,“ doplňuje Novotný. Pro vyloučení skrytých právních a technických vad je k dispozici interní právní oddělení a tým zkušených techniků.

Poskytování širokého rozsahu služeb spojených s nákupem, péčí a prodejem nemovitosti pod jednou střechou má významnou konkurenční výhodu, neboť je možné veškeré starosti majitele nemovitosti řešit s jednou kontaktní osobou, namísto komunikace s několika firmami zajišťujícími pouze dílčí servis. Starosti spojené s obsazováním bytové jednotky nájemníky, údržbářskými pracemi, evidencí složenek, kontrolami a vymáháním plateb nájemného můžete naložit na bedra jedné společnosti.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?