Nezbytnosti, které v autě uvítáte na letních cestách

Nezbytnosti, které v autě uvítáte na letních cestách

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Vyrážíte na rodinný road trip nebo se chystáte cestovat s přáteli autem za poznáním českých nebo zahraničních krás přírody? Kromě základní potřebné výbavy na dlouhé cesty autem vás možná inspiruje náš seznam maličkostí, které se po dlouhých hodinách strávených v autě často ukážou jako nezbytné. Rozhodně se na ně vyplatí pamatovat dříve, než se vydáte brázdit silnice vstříc prázdninovému dobrodružství. Jaké to jsou?

Kompresory do auta

Nedostatečně nahuštěná pneumatika není pouze nepříjemná, ohrožuje také bezpečnost na silnici. Správně ošetřené pneumatiky by proto měly být základem nejen každé delší cesty. Kompresor do auta najde využití i při jiných úkonech, než je huštění pneumatik. Jezdíte na kole? Potřebujete nafouknout gumový člun na vodu? Holdujete míčovým hrám? O to vše se postará za několik málo minut.

Na Autodoplňky-obchod.cz najdete celou řadu různých kompresorů – od praktických skladných zařízení po výkonné kousky. Některé navíc obsahují také praktickou LED svítilnu, pneuměřič i funkci Autostop, která kompresor při dosažení požadovaného tlaku vypne.

Pružné upínače

Pružné upínače znamenají bezpečnou jízdu bez zbytečných starostí o předměty v zavazadlovém prostoru, vozíku, na střeše auta nebo kdekoli jinde. Gumová lana se přizpůsobí jakýmkoli podmínkám, háky je možné přichytit téměř všude. Lana jsou přitom samozřejmě maximálně bezpečná a k nákladu šetrná – rozhodně ho nikterak nepoškodí. K sehnání jsou pružné upínače zakončené háky z pevného plastu nebo bytelné karabiny v různých délkách, nejčastěji od 60 do 200 cm.

Cestovní varné konvice

Při dlouhém cestování je nutné udržet pozornost řidiče a ubránit se mikrospánku. Většině z nás dobře funguje dávka kofeinu v podobě šálku teplého čaje nebo kávy, ne vždy jsou ale po ruce místa nabízející podobný dopink. Stačí si s sebou ale vzít cestovní varnou konvici a ranní doušek si v klidu vychutnáte kdekoli. Praktické varné konvice stačí zapojit do zapalování, za pár minut počkat a je hotovo. K mání jsou také varianty s termoizolací, díky které konvice zároveň funguje jako klasická termoska. Celá posádka vozu bude díky ní popíjet teplý čaj ještě několik hodin po uvaření.

Cestovní sprcha

Sprcha je po dlouhé cestě maximálně vítaným osvěžením. Ne vždy je ale klasický sprchový kout zrovna po ruce. Nevadí, v podobných případech vám pomůže cestovní sprcha. Na e-shopu Autodoplňky-obchod.cz zakoupíte přenosnou sprchu s čerpadlem, s vypínačem a se zástrčkou do zásuvky automobilového zapalovače. Sprchu lze připevnit přísavkou nebo zavěsit na příhodné místo pomocí háčku. Balení obsahuje i přenosnou tašku, kterou lze použít i jako nádobu na vodu pro čerpadlo sprchy.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?