Nové pojetí Fešáka Pína a jeho kamarádů sklidilo velký úspěch, říká autor projektu

Nové pojetí Fešáka Pína a jeho kamarádů sklidilo velký úspěch, říká autor projektu

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Máte-li kolem sebe malé děti, pravděpodobně jste již zaznamenali či dokonce naživo sami viděli jedno z představeních projektu s názvem Fešák Píno & Friends. I takový kulturní segment, jako je zábava pro děti, se však vyvíjí, a tak se i tento projekt dočkal nového kabátu.

Projekt původně tvořil Josef Bača, autor a zároveň i představitel Fešáka Pína a tanečnice Petra Mošovská alias Bóňa BON Bóňa. V tomto složení jste je mohli vídat skoro deset let napříč Českou a Slovenskou republikou. V tomto roce však tým doplnil herec Tomáš Kubát, který představuje malého velkého superhrdinu Fofrmena. Trio společně již absolvovalo červnové turné po Čechách a několik dalších představeních během letních prázdnin. „Spolupráce s Fofrmenem je skvělá a je vidět, že ho dětští diváci zbožňují. Výborně se všichni tři na pódiu doplňujeme a tento krok celou show posunul dopředu,“ říká Josef Bača, který má celý projekt na svědomí.

A není se čemu divit. Superhrdina Fofrmen se svými schopnostmi a proprietami, jako je například maska, díky které je neviditelný, či FOFR limča, která jej dělá nepřemožitelným, totiž dětem přibližuje svět superhrdinů, který je v posledních letech zcela zásadní i pro tuto generaci. Na pódiu tak děti mají vše. Jednak se tam pohybuje Fešák Píno, věčně rozevlátý, usměvavý a zpívající. Poté je tam již také zmiňovaná Bóňa BON Bóňa, která miluje tanec na všechny způsoby a pro děti má vždy dostatek dobrot. A Fofrmen je pro děti brilantní připomínkou toho, že nic není nemožné. „Každá změna je riskantní, ale jak jsme mohli vidět, děti na Fofrmena reagují fantasticky a již teď je jasné, že si ho oblíbili. Pro nás je to tak signál, že odvádíme dobrou práci, a zároveň i motivace vymýšlet další a další součásti programu, které by děti mohly ocenit,“ dodává Bača.

Změny v projektu ovšem nenastaly jen ve složení hlavních protagonistů. Show jsou nyní daleko roztančenější. „Naše představení jsou teď mnohem dynamičtější, a to i díky nejrůznějším speciálním efektům, které využíváme. Jedná se hlavně o světelné či laserové efekty. Jdeme tak s dobou a snažíme se co nejvíce upoutat pozornost nejen dětí,“ vysvětluje Josef Bača.

Ten však zároveň dodává, že představení mají pro děti mít i určitý přínos. „Mohlo by se zdát, že si děti získáváme hlavně tím, že jim rozdáváme dárky nebo že s nimi děláme na pódiu blbinky, ale my se snažíme hlavně o to, abychom děti co nejvíce zapojili. Bouráme tak stereotypy, učíme děti komunikovat a budujeme jim sebevědomí a kreativitu. Naším posláním není děti jen zabavit  na nezbytně dlouhou dobu, kterou představení trvá. My jim chceme být blíže, chceme je něco naučit,“ dodává Bača.

Ostatně se přesvědčte se sami a vezměte své ratolesti na představení ve vašem městě, neboť si můžete být jisti, že tam Fešák Píno a jeho kamarádi brzy určitě zavítají. „Všechny plánované akce sdílíme na našem Facebooku či na webových stránkách. A pokud nás nějací rodiče ještě neznají, velmi dobrou představu o tom, co děláme, si mohou udělat například na našem YouTube kanálu, kde pravidelně zveřejňujeme záznamy z jednotlivých show,“ uzavírá Josef Bača za projekt Fešák Píno & Friends.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?