Objevte kouzlo tělových másel

Objevte kouzlo tělových másel

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Používání tělové pečující kosmetiky by mělo patřit k vašim pravidelným beauty procedurám. Tytam jsou časy, kdy ženy používaly jeden univerzální krém na obličej, tělo i chodidla. Dnes máme na výběr pestrou nabídku kosmetiky se specifickými účinky a můžeme volit individuálně podle našich potřeb či aktuálního ročního období, kdy se nároky naší pokožky mění v závislosti na počasí a externích faktorech. Boom v posledních letech zažívají především tělová másla. V čem se liší od tělových mlék a kdy byste na ně měli rozhodně vsadit?

Základním rozdílem mezi tělovým mlékem a máslem je obsah vody. Tělové mléko má vysoký obsah vody, a proto je jeho konzistence lehká a snadno vstřebatelná. Mléko je ideální používat pro celé tělo jako denní krém, kdykoli je třeba. Řidší textura se snadno roztírá, není potřeba ji používat na navlhčenou pokožku ani dlouho čekat, až se vstřebá. Naopak máslo funguje pro kůži jako výživný balzám, vydrží ji chránit a zásobovat vláhou klidně po celý den. Skvěle se hodí pro velmi suchou až šupinatou pokožku k lokálnímu opakovanému použití během dne nebo na noc. Tělové máslo má hustou, máslovitou konzistenci, která se rozpouští při kontaktu s teplem, proto se ideálně zapracovává do pokožky krouživými pohyby prstů či dlaní.

Zásadním klíčem k jeho vláčné textuře a výživným vlastnostem je základ z rostlinných másel, nejčastěji kakaového, bambuckého či avokádového. Tato másla se získávají z rostlinných semen a jejich složení je tvořeno hlavně mastnými kyselinami s množstvím vitaminů a antioxidantů bez obsahu vody. Obzvláště oblíbené pro jeho vysoce hydratační a výživné vlastnosti je bambucké máslo. Když se spojí se sílou minerálů a solí z Mrtvého moře, vznikne zaručený recept na zdravím kypící, vláčnou a vyživenou pokožku.

Když se spojí dva zázraky

Tělové máslo Milk and Honey od výrobce luxusní tělové, vlasové i pleťové kosmetiky z Mrtvého moře NevO Dead Sea SPA obsahuje vysoký podíl přírodního bambuckého másla (čtyřicet procent) v minerálním krému s přídavkem přírodních olejů. Máslo má hutnou konzistenci, velice snadno se vstřebá a vytváří ochranný film proti vysoušení kůže. Používá se nejlépe po koupeli na vlhké tělo, na nohy po depilaci, na suché ruce, paty a klouby. Zanechává pokožku hebkou, zklidněnou a intenzivně vyživenou.

Bambucké máslo zabraňuje vzniku jizev a strií, má významné regenerační, protizánětlivé a hojivé účinky. Levandulový olej zklidňuje a má dezinfekční účinky. Avokádový olej pečuje o suchou, citlivou a unavenou pokožku, podporuje obnovu buněk a změkčuje ztvrdlou kůži. Pačuliový olej působí antisepticky a regeneruje záněty kůže. Luxusní olej ylang-ylang dodává pokožce svěží vzhled, protože kompenzuje nedostatek vody v kožních buňkách.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?