Objevte léčivé účinky kosmetiky se solí z Mrtvého moře

Objevte léčivé účinky kosmetiky se solí z Mrtvého moře

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Každodenním používáním kosmetiky s extraktem soli z Mrtvého moře zajistíte pokožce dokonalou péči, zamezíte jejímu vysušování a vyplavování minerálů z pokožky, které je způsobené častým mytím. Vysoký obsah minerálních látek obsažený v soli z Mrtvého moře je okamžitě nahradí.

Mrtvé moře leží hluboko v údolí řeky Jordán na hranici Jordánska a Izraele. Je to jeden z nejpozoruhodnějších přírodních úkazů na světě a také nejnižší bod na Zemi. Obsahuje nejbohatší zdroj přírodních solí, které se tam hromadily po tisíce let. Přívlastek „mrtvé“ souvisí s absencí života v jeho vodách kvůli extrémně vysokému obsahu solí a minerálů. Obsah soli je totiž čtyřikrát vyšší než ve většině světových oceánů.

„Přírodní sůl z Mrtvého moře je výsledkem solárního vypařování vody. Vzniklé krystalky soli jsou odlišné od ostatních druhů solí a jsou charakteristické vysokým obsahem minerálních látek – zejména hořčíku, vápníku, sodíku a draslíku. Tato koncentrace minerálů stimuluje metabolické funkce v buňkách a podporuje tak regeneraci čili obnovu buněk. Voda z Mrtvého moře obsahuje 21 minerálů a stopových prvků, přičemž 12 z nich nenajdete v žádné jiné vodě na světě. Některé z nich jsou dokonce vysoce ceněné pro přínos pocitů uvolnění, vyživování pleti, aktivaci oběhového systému a zmírnění revmatických potíží a metabolických poruch. Soli, bahno i voda jsou proto využívány pro výrobu kosmetických přípravků,“ vysvětluje Kateřina Ludvíková, ředitelka společnosti NevO Dead Sea SPA, která se zaměřuje na výrobu kosmetiky s drahocennými léčivými výtažky z Mrtvého moře.

Pro pokožku na obličeji jen to nejlepší

V ženských časopisech a na internetu se dočtete spoustu rad, jak a proč používat denní i noční péči. Co na to ale odborníci? „Potřeby pleti skutečně nejlépe uspokojí oba dohromady, protože každý má jinou funkci. Denní krém nastartuje unavenou pleť ráno a poskytuje okamžitou úlevu od pocitu suché a napnuté pokožky. Během celého dne je potřeba zásobovat kůži hydratačními složkami. Krém by měl mít lehkou, snadno vstřebatelnou konzistenci, aby byl vhodný pod make-up. Toto vše splňuje Denní krém NevO. Navíc k tomu obsahuje minerály z Mrtvého moře, které zabraňují vysušování a vyplavování výživných látek, a vitamín C, který rozjasňuje pleť a zabraňuje vzniku pigmentových skvrn,“ říká Ludvíková.

„Oproti tomu Noční krém NevO obsahuje více výživných látek než denní, a je proto hutnější. Aktivně působí na kožní buňky během spánku, kdy přijímají všechny minerály, stopové prvky a regenerační složky. Krém obsahuje směs přírodních olejů a minerálů z Mrtvého moře, která pomáhá vyrovnávat vlhkost kůže a celkově zlepšuje texturu pleti. Nejcitlivější pokožku okolo úst a očí nezatěžujte nočním krémem a používejte na ni raději speciální Oční sérum. Kůže kolem očí je přibližně o čtvrtinu tenčí než pokožka na zbytku obličeje a má minimální množství mazových žláz, proto se na ní tvoří snadno vrásky. Jemná kůžička okolo očí je náchylnější na poškození způsobené vnějšími vlivy, kam patří působení slunce, chladu a klimatizace,“ vysvětluje Kateřina Ludvíková.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?