Omezila vám současná krize rozpočet na zkrášlování? Poradíme vám, jak na dostupnou péči o ruce a nehty

Omezila vám současná krize rozpočet na zkrášlování? Poradíme vám, jak na dostupnou péči o ruce a nehty

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Současná pandemie koronaviru pomalu dosahuje svého vrcholu. V souvislosti s tím se však začíná mluvit o krizi, s níž se bude potýkat nejen naše ekonomika, ale především jednotlivci. Pokud mezi ně patříte i vy a nemáte tak štědrý rozpočet na beauty procedury jako před vypuknutím virové nákazy, nezoufejte. Poradíme vám, jak se obejít bez drahých služeb manikérek a postarat se o zdravé a dokonale upravené nehty. Právě ruce jsou nedílnou součástí vaší sebeprezentace a nevyplatí se je šidit.

Upravené ruce jsou vizitkou každé ženy. Je to právě tato část našeho zevnějšku, která upoutává pozornost okolí a pomáhá vytvářet dojem o naší osobě. Proto nic nepodceňte a vyhraďte si na péči o vaše ruce čas alespoň jednou týdně. Nemusíte to brát jako povinnost – udělejte si z toho příjemný relaxační rituál, na který se budete těšit. Uvařte si k tomu kávu, nalaďte uklidňující hudbu, připravte si všechny pomůcky na domácí manikúru a užívejte si každou minutu rozmazlující péče.

Co budete potřebovat na domácí manikúru?

Na domácí manikúru budete potřebovat nůžky na nehty či pilník s vhodnou hrubostí, leštidlo, olejíček na nehtové lůžko a pomerančové dřívko či tyčinku na zatlačení kůžičky. Dejte pozor zvláště na výběr pilníku. „Na přírodní nehty doporučujeme vybrat pilník s minimální hrubostí. Často bývá označena číslem – tady platí, že čím vyšší číslo, tím menší hrubost. Méně hrubé pilníky jsou šetrné k nehtům a nepropilují se tak hluboko, na což je třeba dávat pozor. Kovové ani skleněné pilníky nejsou vhodný materiál pro práci s nehty,“ radí Alexander Krajňák, odborník z kosmetické společnosti NevO Dead Sea SPA, která se zaměřuje na zachování blahodárných účinků Mrtvého moře v kosmetických přípravcích na pleť, tělo i ruce a nohy. Základní sada pro péči o nehty NevO obsahuje šetrný pilník z jemného diamantového prachu, který nehty při tvarování netřepí.

Až si vypilujete nehty do požadovaného tvaru, přichází na řadu péče o nehtové lůžko. V sadě najdete speciální směs olejů z avokáda, mandlí a oliv. Avokádový olej změkčuje a zvláčňuje ztvrdlou kůži kolem nehtů, uklidňuje svědivou pokožku a působí protizánětlivě. Mandlový olej je zase bohatý zejména na vitamín E, minerály a nenasycené mastné kyseliny, které pomáhají při obnově a regeneraci pokožky, zatímco olivový olej urychluje léčení ranek a oděrek. Pečující olejíček doporučujeme vmasírovat do kůže a nechat působit deset až dvacet minut, aby se kůže hezky zregenerovala.

„Po péči přichází na řadu zjemnění povrchu nehtu a jeho leštění. I tady platí, že hrubý pilník s drsným povrchem nadělá spíše škodu než užitek. Do sady jsme proto přidali leštítko z přírodních materiálů. To vytvoří zahlazený lesklý povrch, který pomáhá nehet chránit proti vysychání a poškrábání. Černá strana s diamantovým prachem odstraňuje nerovnosti a zabarvení, stimulační zelená strana z bavlny obnovuje barvu a bílá strana z hedvábí vykouzlí úžasný lesk na celý týden,“ říká Alexander Krajňák. Domácí péči o nehty nezapomeňte zakončit aplikací krému na ruce, který nezanechává mastný film. Součástí sady NevO Dead Sea SPA je krém s obsahem přírodních esenciálních olejů, které hydratují a chrání namáhanou pokožku. Je k dostání ve čtyřech variantách – svěží a čistá vůně Ocean, smyslná Passion Fruit, sladká Mandle či jemná francouzská Vanilka.

 

 

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?