Opřete se při nákupu nemovitosti o profesionály. V čem vám mohou pomoci?

Opřete se při nákupu nemovitosti o profesionály. V čem vám mohou pomoci?

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

O nákupu nemovitosti se hovoří jako o jednom z nejdůležitějších kroků, který v životě můžeme podniknout. A není se čemu divit. Vlastní nemovitost je totiž pro mnohé milníkem, který má zajistit doživotní jistotu a pomoci nám utvářet zázemí a odkaz pro budoucí generace. Při koupi je tak naprosto žádoucí, abychom nešlápli vedle a minimalizovali veškerá rizika, která nám mohou přijít do cesty.

Málokdo si ovšem uvědomuje, že na nákup nemovitosti jsou v drtivém procentu případů vynaloženy celoživotní úspory, a tak může potenciální kupce přijít každá chyba poměrně draho. Jedná se proto o poměrně riskantní krok, na který je nutné se připravit. Avšak jako u všeho, co člověk v životě dělá poprvé, ani v tomto konkrétním případě se nelze spolehnout jen na veřejně dostupné informace. K nákupu nemovitosti je zapotřebí mít určité know-how. Nejste-li tak stavební inženýr, právník a realitní makléř v jednom, vřele doporučujeme si k nákupu nemovitosti přizvat profesionály.

„Nákup nemovitosti na vlastní pěst spoustu lidí vidí velmi zjednodušeně, realita je ovšem jiná. Celý proces může zabrat klidně i několik týdnů, a to od počátečního hledání přes osobní prohlídky, posudky a vyjednávání až po finální podepsání kupní smlouvy,“ říká Matěj Kunc, spolumajitel internetové realitní služby Bydlimesnadno.cz.

Ta vznikla jako protipól realitním kancelářím s jedním hlavním cílem, a to celý proces nákupu nemovitosti pro kupce co nejvíce zjednodušit. „My opravdu věříme, že tak důležitý životní krok jako koupě nemovitosti nemusí být náročný a složitý, když máte na své straně někoho, kdo má s touto problematikou bohaté zkušenosti. Proto jsou našimi prioritami zejména jednoduchost, přehlednost a komplexnost. Žádné skryté kličky a čtení mezi řádky. Klientům dáváme přesně to, co chtějí a vždy jim vše říkáme narovinu,“ dodává Kunc.

I z toho důvodu realitní služba Bydlimesnadno.cz přišla se svou vlastní zásadou příznačně nazvanou „Pět P“. „Jedná se v podstatě o zásady, které zrcadlí to, jak přistupujeme k hledání nového bydlení. Nejprve je nutné u nás na webových stránkách službu Poptat, následně se s klientem Poznáme a ujasníme si, co přesně hledá, poté Prozkoumáváme nabídku z celého trhu, poté Pomůžeme se vším kolem přípravy a odborné konzultace a na závěr klienta rádi Přestěhujeme,“ vysvětluje Kunc proces spolupráce s Bydlimesnadno.cz.

Nejedná se však jen o tyto činnosti, se kterými může služba zájemci o koupi nemovitosti pomoci. „Vždy záleží na tom, jak se s klientem dohodneme. Jsme ale velmi flexibilní a jsme schopni zajistit například i financování nebo třeba rekonstrukci. Cokoli, co pomůže celý proces zkrátit a zjednodušit, to umíme,“ uzavírá Matěj Kunc za Bydlimesnadno.cz.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?