Péče o problematickou pleť ve třech krocích

Péče o problematickou pleť ve třech krocích

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Statistiky uvádí, že různou formou problematické a aknózní pleti trpí 70-80 % lidské populace. Příčin zároveň může být hned několik, od genetiky přes špatnou životosprávu až po hormonální nerovnováhu, a přestože je léčba problematické pleti během na dlouhou trať, správnou péčí lze docílit zlepšení. Jak by ale tedy péče o problematickou pleť měla vypadat?

Správná strava

Přestože se vyvážená a pestrá strava zdá být klíčem k mnoha zdravotním problémům, akné může negativně ovlivňovat obrovské množství potravin, a tak je mnohdy obtížné určit konkrétní příčinu. Většina vědců se však shoduje na tom, že vysoký glykemický index a příliš mléčných výrobků mohou zhoršit pleť se sklonem k akné. Trpíte-li však problematickou pletí, je vhodné vést si záznamy o jídelníčku a sledovat reakci pleti na nejrůznější potraviny. Obecně se ovšem doporučuje snížit příjem potravin s vysokou hodnotou glykemického indexu, jako je bílý cukr, pečivo, brambory, bílá rýže a nejrůznější slazené potraviny, a nahradit je luštěninami, celozrnnými potravinami a některými druhy ovoce a zeleniny. Pokusit se také můžete snížit množství zkonzumovaných mléčných výrobků a následně sledovat, zda na vaší pleti dochází k nějakému zlepšení. Omezte tak mléko, podmáslí, jogurty, tvaroh, smetanu a sýry. Naopak pleti prospěšné jsou omega-3 mastné kyseliny, které obsahuje například rybí olej, vlašské či lískové ořechy, chia semínka a lněná semínka.

Správné čištění pleti

V péči o problematickou pleť je bezesporu nejdůležitější každodenní čištění. Je však stěžejní vybrat si vhodnou a kvalitní kosmetiku. Přímo zázračně na problematickou pleť působí kosmetika s minerály z Mrtvého moře, které obnovují buněčný metabolismus a regenerují strukturu kůže. Při pravidelném používání se tak kůže navrací ke zdraví a vznik akné a pupínků je výrazně omezen, v mnoha případech dokonce zastaven. Doporučit můžeme například hloubkově čistící bahenní pleťovou masku od kosmetiky NevO Dead Sea Spa, která odstraňuje nahromaděné toxiny a nadbytečný kožní maz. Pokožku však nevysušuje, normalizuje ji a odstraňuje i odumřelé a suché kožní buňky. Maska je navíc obohacena o aloe vera, které napomáhá hojení ranek po akné a regeneruje citlivou a suchou pokožku. Tuto masku doporučujeme používat jednou týdně. Pro každodenní použití je poté vhodnější používat například NevO Dead Sea Spa mýdlo s výtažky z Mrtvého moře, které kombinuje jak sílu bahna, tak soli a je určeno pro mytí obličeje i celého těla.

Používejte pouze kvalitní make-up

Zejména u žen s problematickou pletí je vynechání make-upu něčím naprosto nereálným. Vhodně zvolený make-up, korektor a pudr totiž dokážou ledacos zamaskovat a alespoň přes den je tak možné aknózní pleti na pár hodin uniknout. Některé druhy make-upu ovšem mohou stav pleti podstatně zhoršit, a tak je vhodné vybírat kosmetické produkty u výrobců, které se na problematickou pleť zaměřují. Vybírejte proto make-up, který je označen jako nekomedogenní, a tedy neucpává póry. Zajímat by vás však tak měla kosmetika hypoalergenní a nejlépe bez parfemace. Doporučovány jsou make-upy minerální, které většinou neobsahují žádné nežádoucí látky, přesto dobře kryjí, nedráždí a překvapivě i dlouho vydrží.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?