Pět uspokojivých činností, které na podzim dávají smysl

Pět uspokojivých činností, které na podzim dávají smysl

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Podzim je v plném proudu a příroda se pomalu připravuje na zimní spánek. Spolu s tím se zpomaluje i každodenní shon a většina z nás má nyní více času na to, aby dohnala vše, na co během léta nebyl čas. Které činnosti jsou na podzimní to do listu samozřejmostí?

Pečení a vaření

Zatímco v létě jsme neustále v pohybu a málokomu se chce během horkých dnů stát u plotny, podzim je ideální dobou na experimenty v kuchyni. Zkoušejte nové recepty, dolaďte ty staré a pečte jako o život. Podzimní suroviny jsou barevné a ideální na experimentování. Nyní si beztrestně můžete dopřávat jablečné koláče, exotické kořeněné čaje a pokrmy, které vás zahřejí. Podzim můžete pojmout i ve formě nejrůznějších výzev. Zkuste se zapsat na kurzy vaření nebo zdokonalujte váš um v pohodlí domova.

Pryč s letním oblečením

Během září bylo kvůli vysokým teplotám letní oblečení skoro na denním pořádku. Nyní je ale čas udělat si v šatníku prostor. Vytřiďte všechno letní oblečení, vyperte ho a dejte ho na několik měsíců k ledu. Naopak vytáhněte podzimní a zimní oblečení a nezapomeňte i na obuv. Nyní je zároveň ideální čas i na probrání toho oblečení, které už nenosíte. Buďte nekompromisní a pošlete některé kousky dál. Můžete je věnovat na charitu, prodat na webech s oblečením z druhé ruky nebo uspořádejte swap oblečení se známými.

Kreativní chvilky

Duševní hygiena je na podzim důležitější než kdy jindy. S urovnáním myšlenek vám pomůže kreativní tvoření. Inspirovat se můžete na webu pro kreativce Idea Creative, kde zároveň nakoupíte i vše, co byste mohli potřebovat. Můžete si vytvořit nejrůznější věnce, svíčky nebo se pusťte do zařizování vlastního kreativního koutku.

Útulná domácnost

Podzimní sychravé počasí se lehce může vkrást i do vašich domovů. Udělejte si čas a domov zútulněte, ať se vám v něm lépe přebývá. Můžete nakoupit nové závěsy nebo nejrůznější deky a přehozy. Vyměňte letní povlečení za teplejší, oblíbené je například mikroplyšové povlečení, které vás zahřeje. Pusťte se také do hlubšího úklidu a vyměňte sezonní dekorace. Můžete například pověsit nové obrázky nebo po interiéru rozmístěte podzimně laděná světýlka, která vytvoří útulnou atmosféru.

Procházky přírodou

Mnoho lidí má na podzim co dělat, aby nepropadli nostalgii a zbytečným chmurám. S pročištěním hlavy pomohou procházky podzimní přírodou. Nachytejte poslední sluneční paprsky letošního roku a vyvětrejte se v přírodě. Uvidíte, že i hodina venku bude velmi přínosná. Po cestě zároveň můžete nasbírat typické podzimní plody jako šípky, ořechy, houby apod.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?