Plánujete stěhování? Štěstí přeje připraveným

Plánujete stěhování? Štěstí přeje připraveným

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Lepší vyhořet, nežli se stěhovat. Toto okřídlené úsloví by nám nejspíše potvrdil každý, kdo někdy musel fyzicky přemisťovat celou svou existenci. A ti, co to za život zvládli už několikrát, by to bez váhání stvrdili vlastním podpisem. Pokud se k tomuto zásadnímu kroku schyluje i ve vašem životě, pak vězte, že tuto nepříjemnou záležitost lze naplánovat a realizovat tak, aby vám to ušetřilo čas, peníze i nervy. Nechte se inspirovat.

Stěhování je náročný proces, který stravuje tělo i duši. Jakmile se do něj pustíte, buďte si jisti, že jím budete žít celé dny a dlouhé týdny, od zabalení krabic ve stávajícím působišti po vybalení poslední lžičky do příborníku v novém obydlí. S největší pravděpodobností stěhování zasáhne nejen vás, ale i vaši rodinu a přátelé, jejichž pomoc budete potřebovat. Nezáleží přitom, jestli měníte adresu na tu o pár bloků dál, nebo se stěhujete na druhý konec republiky. Vždy je to stejný proces. S každým dalším stěhováním budete moudřejší a budete vědět, jakých chyb se už nesmíte dopustit, a naopak jak si práci ulehčit. Pokud vás stěhování čeká poprvé, neznamená to, že tento křest ohněm musíte podstupovat neznalí a nepřipravení. Stačí se inspirovat radami a tipy zkušenějších. Klíčové jsou především dvě věci: harmonogram stěhování a plánování s dostatečným předstihem.

Balím, balíš, balíme

I když se rozhodnete pustit nějakou tu korunu a na stěhování si najmete firmu, balení se nevyhnete. Nutno podotknout, že některé firmy dnes nabízejí i balicí a úklidové služby, ovšem málokomu je příjemná představa někoho cizího, kdo se mu přehrabuje v osobních věcech. Raději si vše naplánujte a rozvrhněte dopředu, abyste se neocitli v situaci, kdy za pět dvanáct bezcílně bloumáte bytem a nevíte, jestli dříve balit kuchyňské nádobí, nebo vyklízet knihovničku. Nepochybujte, že to zvládnete, a spolehněte se na vlastní organizační schopnosti.

Nejprve zabalte aktuálně nevyužívané nebo nejméně používané věci. Do stěhování vám určitě nebude chybět zimní oblečení, knihy nebo málokdy používaná elektronika. V den předcházejícím dni stěhování si sbalte příruční zavazadlo, kam uložíte věci denní potřeby. Neměli byste zapomenout na hygienické potřeby, osobní elektroniku včetně nabíječky a oblečení na všední den. Při plnění krabic uvažujte a váhu pokud možnost co nejvíce rovnoměrně rozprostřete. Pokud budete všechny knihy dávat do stejné krabice, ten, kdo je bude přenášet, bude na stěhování ještě dlouho vzpomínat s bolestmi zad. Balte tedy s rozvahou a kombinujte těžké věci s lehčími.

Kvalitní obalový materiál

Pokud se chcete vyhnout poničení svého majetku, zapomeňte na krabice od banánů a investujte do kvalitních stěhovacích krabic , které jsou přímo určeny pro tento účel. Nestojí mnoho a investice do nich se vám rozhodně oplatí. Tuzemský prodejce obalových materiálů Paketo.cz prodává krabice na stěhování a ukládání předmětů z kvalitní 5vrstvé vlnité lepenky se zpevněnými stěnami a dnem. Krabice vynikají svojí snadnou manipulací, pevností a variabilním provedením v různých velikostech i barvách. V případě specifických potřeb je možné zhotovit i krabice na míru dle individuálních požadavků.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?