Počasí outdoorovým aktivitám nyní moc nepřeje. Kde strávit plnohodnotné odpoledne s přáteli?

Počasí outdoorovým aktivitám nyní moc nepřeje. Kde strávit plnohodnotné odpoledne s přáteli?

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Únor bývá těžký i pro ty největší zimní nadšence. Pomalu ale jistě dochází nápady na to, jak trávit volný čas, jaro je stále v nedohlednu a venkovní teploty nevzbuzují zrovna touhu provádět bůhvíjaké outdoorové aktivity. Nemusíte ale zoufat, přinášíme vám tip na místo, kde zabavíte nejen hlavu, ale i tělo.

Tímto místem je unikátní sportovně zábavní park TEPfactor, který láká návštěvníky všech věkových skupin z různých koutů České republiky. Sjíždí se sem tak nejen rodiny,  ale i skupiny přátel či pracovní kolektivy toužící po teambuildingu. Přitom se nejedná o klasickou únikovou hru, které jsou v Čechách čím dál tím oblíbenější. TEPfactor v sobě skrývá mnohem více. Kromě toho, že se tu plnohodnotně zabavíte, tak zde potrápíte i mozkové závity, procvičíte svaly a otestujete si, kam až sahají vaše hranice.

TEPfactor byl totiž vybudován na základě populární televizní soutěže Pevnost Boyard a inspiraci hledal jeho zakladatel Tomáš Chroust i v mnohých dobrodružných knihách. „Moje myšlenka byla vybudovat místo, které je plné výzev a ve kterém si najde každý něco. Proto jsou jednotlivá řešení úkolů trochu logická, trochu náročná na fyzičku a na zručnost a stejně tak vyžadují i trpělivost. A tím, že se zde soutěží po skupinkách, je při plnění úkolů důležitá spolupráce, což má za následek především utužení kolektivu,“ vysvětluje Tomáš Chroust.

Unikátní koncept TEPfactoru navíc nezůstal jen v Čechách a jeho oblíbenost dokazuje i fakt, že v dnešní době najdeme další dvě pobočky ve Varšavě a v Dubaji, kde byl TEPfactor navíc vyhlášen atrakcí roku 2019.

Co od hry jako takové ale můžete čekat? Hra se skládá z 25 zapeklitých úkolů, které plní týmy po dvou až pěti lidech. Ti si můžou vybrat ze 4 kategorií, které se zaměřují na logiku, zručnost, fyzičku či trpělivost. Po cestě za splněním úkolu týmy zároveň sbírají indicie a podaří-li se jim je posbírat všechny, otevře se účastníkům hry tajemná komnata s pirátským pokladem, ze kterého si může každý kousek uloupnout a odnést domů. „Hra není nijak časově omezena a ani není potřeba zoufat, pokud nějaký tým nesplní úkol hned napoprvé. Úkoly je totiž možné plnit v libovolném pořadí a na každý z nich je neomezené množství pokusů. Je ale nutné dodat, že čím lépe bude tým spolupracovat, tím větší šanci na vyřešení úkolu má,“ dodává Chroust.

Proto je TEPfactor vhodný pro jakýkoli kolektiv. Důležité tu totiž nejsou vlastnosti a dovednosti jedince, ale spíše to, jak se členové týmu dokážou stmelit a využít svých předností. Každý totiž vyniká v něčem jiném a zatímco je někdo fyzicky zdatnější, někomu to zase více pálí. Silnější hráči musí pomáhat těm slabším a přestože se může každému z vás zdát jeho způsob plnění úkolu jako ten nejlepší, v důsledku je třeba se dohodnout na společném řešení. V TEPfactoru se tak nejedná o jeden z mnoha způsobů, jak zahnat nudu, ale spíše o prověření a utužení vztahů celé rodiny či přátel.

Před návštěvou zábavního centra TEPfactor však doporučujeme udělat rezervaci na webových stránkách, abyste měli jistotu, že tu pro vás v daný den bude místo. A kde TEPfactor najdete? Jen třicet kilometrů od Prahy v malé obci s názvem Chotilsko, která se nachází u Slapské přehrady. Dostat se sem tak můžete nejen autem, ale i hromadnou dopravou.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?