Podzim spolu se sychravým počasím klepají na dveře, připravte svou pleť na nadcházející roční období

Podzim spolu se sychravým počasím klepají na dveře, připravte svou pleť na nadcházející roční období

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Kondice pleti není jen odrazem vaší psychické a fyzické pohody, ale podepisuje se na ní i péče, kterou ji věnujete. Tu však není potřeba přizpůsobovat jen typu pleti, ale zároveň i ročním období, z nichž každé vyžaduje něco jiného. Zatímco léto je pro pleť náročné zejména kvůli slunečním paprskům, podzim je ideální období na to, abyste pokožku připravili na nadcházející sychravé a lezavé měsíce. Jak na to?

Zbavte pleť všech nečistot

Přestože spoustu žen v létě nepoužívá tolik make-upu, i časté používání opalovacího krému dokáže způsobit pěknou paseku. Není se tak čemu divit, pokud pozorujete, že je vaše pokožka zanešená a že máte ucpané póry. To se mj. může projevit tím, že se pleť více mastí, na některých místech jsou však suché flíčky či dokonce vyrážka. Ucpané póry poté samozřejmě vedou k zanícení a je to právě podzim, kdy se nejvíce objevují nedokonalosti pleti v podobě akné.

Na čase je tak vytáhnout ty nejsilnější zbraně a pokožku řádně vyčistit. Pomohou vám k tomu zejména hloubkové čistící masky či pleťový peeling. Za nás doporučujeme kosmetiku NevO Dead Sea Spa, která se zaměřuje na výrobu kosmetiky obsahující minerály z Mrtvého moře a prospívá tak zejména lidem s problematickou pokožkou. V nabídce této kosmetické značky najdete například hloubkově čistící bahenní pleťovou masku, která odstraňuje toxiny a nadbytečný kožní maz, a to zejména na problematické T-zóně. Maska zároveň nevysušuje pokožku, znormalizuje ji a odstraní i odumřelé  a suché kožní buňky. Při pravidelném používání jednou týdně brzy začnete pozorovat, že se stáhnou póry a mizí černé tečky. Čištění pleti touto maskou můžete proložit i používáním minerálního pleťového peelingu, který obsahuje drobné krystalky soli z Mrtvého moře a drcená jadérka z meruňky. Pleť je po prvním požití prokrvená, vyhlazená a viditelně rozjasněná.

Řádně hydratujte

Podceňovat nelze ani hydrataci, avšak v toto roční období se již vyplatí sáhnout po mastnějším a výživnějším krému, než na který jste byli během léta zvyklí. Správný hydratační krém by měl pleť zvláčnit, vyživit a lehce se vstřebávat. Velmi oblíbený je například povzbuzující denní krém NevO, který poskytuje okamžitou úlevu od suché a napjaté pokožky. Krém obsahuje vitamin C, který rozjasňuje pleť a zabraňuje vzniku pigmentových skvrn. Je taktéž velmi vhodný pod make-up, neboť se lehce vstřebává, avšak během celého dne zásobuje kůži hydratačními složkami.

Krása vychází zevnitř

Nezapomínejte také na to, že péče o pokožku souvisí i s tím, jak o sebe pečujete zevnitř. To, co jíte a pijete, totiž nemá zdaleka vliv jen na vaši postavu. Zařaďte tedy do jídelníčku potraviny obsahující vitaminy C, B, A, E a minerály jako zinek, selen, draslík a vápník, které pokožku regenerují a podporují hojení a tvorbu kolagenu. Dodržování pitného režimu by poté mělo být samozřejmostí, vyvarujte se však přílišné konzumace alkoholu a uměle slazených nápojů.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?