Potřebujete si zařídit povinné ručení? Zůstaňte v klidu doma!

Potřebujete si zařídit povinné ručení? Zůstaňte v klidu doma!

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

V dnešní době jsou často diskutovaným tématem služby, které je možná vyřídit bez zbytečných průtahů online. Ať už z důvodu většího pohodlí nebo ze strachu z vystavení se viru COVID-19. Tyto obavy přitom nejsou přehnané. Čísla nakažených nadále strmě rostou a dle statistik jsme na jednom z prvních míst v Evropě co do počtu nakažených. Proto není od věci snažit se vyřídit některé věci bez osobního kontaktu. Jednou z takových věcí je i zřízení povinného ručení. Jak to probíhá a zaplatíte něco navíc?

Možnost sjednání povinného ručení online nabízí srovnávač pojištění Klik.cz. Ten funguje na principu srovnání nabídek nepřeberného množství pojišťoven operujících na českém trhu podle vámi zadaných kritérií a na základě vámi zadaných údajů.

Ty je potřeba vyplnit v sekci povinné ručení, kde se zadávají údaje jak o vozidle, tak o pojistníkovi. „K uzavření pojištění potřebujeme vědět ty samé údaje, které si od klienta berou zaměstnanci pojišťovny na přepážce. Akorát s tím rozdílem, že nám je vyplní pojistník sám z pohodlí domova a nemusí kvůli tomu nikam docházet. Pro představu potřebujeme vědět kategorii, tovární značku a model vozidla, zdvihový objem válců a výkon motoru. Formulář vás v jednotlivých kolonkách navádí i co se týče toho, kde tyto údaje najdete. Dále potřebujeme samozřejmě vědět údaje o pojistníkovi, jako je datum narození, adresa, kontaktní údaje a bonusy,“ vysvětluje Aleš Rothbarth, expert z Klik.cz.

Bonusy přitom nemusíte složitě zjišťovat od své stávající pojišťovny. Stačí totiž do kolonky zadat, že si bonusy nejste jistí, a zaměstnanci Klik.cz tuto informaci ověří za vás. „Bonusy rádi ověříme za pojistníka. Jen je potřeba na sebe nechat telefonní číslo, abychom se mohli s dotyčnou osobou spojit, kdyby došlo k nějakým nesrovnalostem. Přesná cena povinného ručení se však odvíjí i od bonusů, a tak jsme schopni finální částku k zaplacení sdělit až po zjištění naježděných měsíců bez nehod,“ doplňuje Rothbarth.

Jakmile do formuláře zadáte veškeré potřebné údaje, zobrazí se vám nabídka jednotlivých povinných ručení od nejrůznějších pojišťoven a je jen na vás, jakou si vyberete. Sledujte údaje jako limity pojistného plnění a zda je v ceně nějaké připojištění. Zajímat by vás pak samozřejmě měla i cena. „Nejlevnější povinné ručení umíme udělat i něco málo pod tisíc korun, což je dle mého názoru velice konkurenceschopná cena. Dokonce si troufám říct, že se jedná o jednu z nejnižších cen na trhu. Vše ale samozřejmě závisí na pojistníkovi. Může si třeba navolit nejrůznější připojištění a vždy hned ví, kolik ho to bude stát. Důležité je ale říct, že u nás nezaplatí více, než by platil jinde,“ říká Aleš Rothbarth.

Po  vybrání konkrétního produktu vám bude na mail zaslána smluvní dokumentace, kterou nemusíte nijak tisknout, ani podepisovat a posílat zpět. Pojistná smlouva totiž vchází v platnost po zaplacení pojistného v řádném termínu. Jezdit i tak ale můžete skoro ihned. Spolu se smlouvou vám na mail dorazí i zelená karta, kterou si můžete vytisknout a používat dočasně, než vám poštou přijde její originál. Ten je z Klik.cz odesílán hned druhý pracovní den po uzavření smlouvy.

Povinné ručení tak můžete mít zřízené během několika málo minut a ještě to samé odpoledne se lze vydat na cesty, pokud potřebujete. A jde to i bez zbytečné byrokracie a bez osobních návštěv kamenných poboček pojišťoven.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?