Povinné ručení je nejjednodušší sjednat online, zvládne to každý

Povinné ručení je nejjednodušší sjednat online, zvládne to každý

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Zatímco některé pojišťovnické či bankovní úkony se mohou zdát administrativně náročnější a spoustu lidí tak i přes digitalizaci celého systému raději zvolí osobní návštěvu na pobočce, u povinného ručení to neplatí. Průzkumy srovnávacích společností ukazují, že sjednání povinného ručení online dá přednost drtivá většina lidí, kteří se o tento produkt zajímají.

 

Celé situaci samozřejmě nahrává jednoduchost procesu sjednání a po zadání klíčové fráze do internetového vyhledávače každému uživateli vyjedou tisíce relevantních výsledků. Povinné ručení online v dnešní době nabízí až na výjimky všechny pojišťovny. Silné konkurenční prostředí však nahrává výraznému snižování cen pojištění a lidé chtějí mít v tomto ohledu na vybranou.

 

I z toho důvodu jsou čím dál oblíbenější internetové srovnávače pojištění, které kromě srovnání cen a dalších důležitých aspektů povinného ručení fungují i jako zprostředkovatel tohoto pojištění, a tak si lze povinné ručení sjednat doslova pár kliky. Jak to celé funguje a opravdu tím lidé obejdou nutnou administrativu? „Povinné ručení se u nás sjednává v podstatě ve třech krocích. Nejprve je nutné zadat základní údaje o vozidle a o pojistníkovi, následně si je potřeba vybrat vyhovující pojištění, a poté ho zaplatit. Žádné skryté podmínky. Vše říkáme doslova tak, jak to je,“ vysvětluje Aleš Rothbarth, expert z internetového srovnávače Klik.cz.

 

Tam je nabízeno povinné ručení již od neuvěřitelných 968 Kč za rok a zájemci o toto pojištění společnost vyhledávají kvůli nejlepším cenám na trhu. Rothbarth však dodává, že to je právě jednoduchost sjednání povinného ručení, díky které u nich většina klientů zůstane. „Abychom mohli povinné ručení zprostředkovat, potřebujeme opravdu jen pár základních informací jako typ vozidla, výkon motoru a samozřejmě osobní údaje o pojistníkovi jako rok narození a místo bydliště. Důležitou informací jsou také naježděné bonusy. Ty však většinou lidí neví, a tak je bez problému zjistíme za ně. Stačí tuto kolonku označit jako nevím jistě a my se postaráme o zbytek.“

 

Po zadání těchto základních údajů srovnávač ukáže všechny dostupné nabídky včetně základních údajů o pojištění, a jakmile si klient jednu z nabídek vybere, otevře se formulář s pár doplňujícími údaji, které jsou potřebné pro vytvoření smluvní dokumentace. Ta klientovi včetně dočasné zelené karty dorazí po odsouhlasení podmínek obratem e-mailem. Originální smluvní dokumentace a zelená karta je poté odesílána následující pracovní den doporučeně poštou. Nic však není potřeba zasílat podepsané zpět, smlouva nabude automaticky platnosti, je-li povinné ručení zaplaceno v řádném termínu. „Takto se postupuje v souladu s občanským zákoníkem a naším cílem je, abych bylo vše sjednáno rychle, efektivně a v cenové relaci, kterou si pojistník přeje. Neplýtváme časem, vše je uživatelsky maximálně pohodlné,“ uzavírá Aleš Rothbarth za internetový srovnávač pojištění Klik.cz.

2 přílohy

 

 

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?