Předvánoční detoxikace nám pomůže nasbírat energii pro nadcházející období. Jak na ni?

Předvánoční detoxikace nám pomůže nasbírat energii pro nadcházející období. Jak na ni?

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Nedostatek slunečních paprsků, lezavé počasí a krátké dny mají před vánočními svátky často za následek, že je většina z nás bez dobré nálady, bez energie a bez chuti podnikat cokoli mimo vyhřátý domov. Tím se ovšem dostáváme do začarovaného kruhu, ze kterého nás mnohdy vysvobodí až první jarní dny. Způsob, jak nepodlehnout zimním plískanicím, však existuje. A nejen, že nám pomůže bránit se před nemocemi, ale navíc nám pomůže získat více energie. Řeč je o detoxikaci.

Detoxikace je však poměrně široký pojem a při brouzdání na internetu je možné nalézt desítky až stovky způsobů, jak očistu těla podstoupit. Všechny přitom slibují zázraky, a tak může být těžké se rozhodnout, čemu a komu věřit. My v tomto případě věříme tomu, že detoxikace by měla být prováděna pod odborným dohledem už jen kvůli tomu, aby bylo možné dosáhnout nejlepších možných výsledků.

Metoda C.I.C.

Mezi prověřené způsoby detoxikace těla patří metoda řízené vnitřní očisty neboli C.I.C. (controlled inner cleansing), která začíná tam, kde klasická medicína končí. Jedná se totiž o metodu holistickou, která se zabývá zdravotním stavem člověka z celostního pohledu. Výsledky této metody potvrzují, že na zdraví člověka je potřeba se dívat jako na spojení zdravé psychiky a emocionality a zdravého fyzického těla. Jedno bez druhého nemůže existovat, a tak je pro metodu C.I.C. velmi důležité nalezení vlastního sebeocenění člověka. Řada nemocí přece jen opravdu vychází třeba i z toho, že si člověk neváží sám sebe, což může být způsobeno řadou příčin.

Příčinu obtíží poté spatřuje tato metoda v zatížení organismu různými druhy toxinů. Těch rozeznává hned několik, například toxiny z životního prostředí, potravinářskou a průmyslovou chemii, radioaktivní látky či léky a drogy.

Postup detoxikace

Na počátku detoxikace je tak nutné nejprve určit konkrétní typ toxické zátěže. To se provádí na první návštěvě u osvědčeného terapeuta za pomocí indikace přístrojem Salvia. Na základě výsledků je poté určena vhodná detoxikační kúra a jsou doporučeny další úpravy životosprávy spolu s pomocnými metodami, je-li to potřeba.

Jedna kúra trvá přibližně 5-6 týdnů a poté je zkontrolován efekt detoxikace, na jehož základě je stanoven další postup. Obyčejně je zapotřebí absolvovat kúr několik. Vše však záleží na tom, po jak dlouhou dobu danou obtíží trpíte a jaká je schopnost vašeho organismu začít správně reagovat na podměty a snažit se uvést svůj stav do normálu.

Tuto metodu lze navíc kombinovat s jakoukoli jinou léčbou nebo jiným alternativním postupem. Funguje totiž tak, že se ve skutečnosti jedná o nastartování přirozených a samouzdravujících pochodů lidského těla. Pokud je toxin přítomen, může dojít k jeho vyloučení díky imunitnímu systému člověka již v prvních dnech či týdnech. A pokud přítomen není, jednoduše nedojde ke spuštění imunitní odezvy.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?