Přemýšlíte nad PVC podlahou? Povíme vám vše, co potřebujete vědět

Přemýšlíte nad PVC podlahou? Povíme vám vše, co potřebujete vědět

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

PVC je mezi Čechy jednou z nejoblíbenějších podlahových krytin. Má totiž dlouhou životnost a vysokou odolnost. Výhod na PVC najdeme ale několikanásobně více. Které to jsou a jak PVC podlahu vybrat?

PVC podlaha je vícevrstvá syntetická krytina vyrobená polymerací z vinylchloridu. V obchodech je dostupná ve formě rolí či vinylových dílců. PVC materiál ovšem pro jeho nesporné klady slouží jako základ pro další umělé krytiny jako kaučukové podlahy či umělé lino.

Mezi hlavní výhody PVC podlah patří, jak již bylo zmíněno, dlouhá životnost, pestrá nabídka na internetu a v obchodech, snadná montáž a údržba. PVC podlaha je zároveň mechanicky odolná, voděodolná, tlumí hluk a je vhodná i pro podlahové vytápění. Ocení ji i alergici a hodí se do všech obytných prostor. Současné vzory zároveň úspěšně imitují podlahy dřevěné nebo dlažbu a už dávno neplatí, že PVC podlahy jsou nevkusné a patří spíše na chodby škol a jídelen. Co se týče nevýhod této podlahové krytiny, zmínit je nutné fakt, že nejde lokálně opravit bez ztráty původního vzhledu. Na druhou stranu PVC je velmi odolné proti poškození a pádům nejrůznějších předmětů. Zároveň splňuje hygienické a bezpečnostní standardy a lze jej bezproblémově a ekologicky zlikvidovat.

Při výběru PVC podlahy doporučujeme řídit se technickým listem, na kterém je uvedeno, kam se podlaha hodí, jakou má tloušťku, odolnost, stálobarevnost a zatížení. Důležitým aspektem je pak také hmotnost a výška nášlapné vrstvy.  Před samotnou koupí je však vždy lepší poradit se s odborníky. „Není-li si zákazník jistý, kterou podlahu vybrat, náš profesionálně vyškolený tým vždy rád pomůže,“ říká Renáta Stuchlíková, odbornice z Koberce Trend, mezinárodně působícího obchodního řetězce v sortimentu koberce metráž, kusové koberce, vinyl, PVC, laminát, běhouny a doplňky.

Pokládka PVC podlahy

PVC podlaha se pokládá na suchý a čistý povrch, proto je třeba před pokládkou odstranit starou podlahovou krytinu a PVC nechat v místnosti alespoň 24 hodin, aby se aklimatizovala. Při samotné pokládce je nutné PVC položit rovně a bez záhybů. Okraje by měly být cca o 10 cm delší. Poté při ořezání je třeba mezi stěnou a krytinou nechat cca 1 mm dilatační spáry. PVC je možné položit buď volně, což je vhodné v místnostech do 20 m2 nebo ji lze celoplošně přilepit. „Kromě jiného zákazníkům nabízíme i profi pokládku na námi předem upravený podklad. V případě potřeby zajistíme i stěhování nábytku a samozřejmostí je montáž doplňků, jako jsou přechodové lišty, sokly apod.,“ dodává Stuchlíková.

PVC podlaha se zároveň velmi snadno udržuje. Lze ji jednoduše vysávat či vytírat. Při vytírání ovšem nedoporučujeme domácí čisticí prostředky určené k mytí nádobí, ty mohou poničit ochrannou PUR vrstvu a podlaha se může začít rychleji trvale špinit.

 

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?