Připravte své vlasy na léto. Poradíme vám jak na to!

Připravte své vlasy na léto. Poradíme vám jak na to!

vloženo do: STYL | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Zatímco se díky jarním paprskům můžete cítit plni energie, zanedlouho nás čeká léto v plné parádě. A přestože zatím nemáme zcela pozitivní vyhlídky na bůhvíjaké cestování za exotikou, i v této části Evropy umí být léto horké a spalující. Kromě pokožky je tak třeba chránit a hlavně připravit na následující období i vlasy. Jak na to?

Rozlučte se se zničenými konečky

Nutnost pravidelného zastřihování konečků je do nekonečna omílána všemi odborníky. A ne nadarmo. Tato péče je totiž důležitá nejen z hlediska vzhledu vlasů, ale také pro jejich správný růst a celkovou kvalitu. Pokud vlasy pravidelně nezastřihujete s cílem nechat si je dorůst do určité délky, zanedlouho se začnou konečky třepit a lámat. Vlasy tak sice budou neomezeně růst, vždy se však na konci odlomí, a tak v žádném případě neporostou rychleji. Ideální je proto navštěvovat kadeřnici minimálně jednou za tři měsíce, a to čistě za tímto účelem. Dobrá zpráva je navíc ta, že nyní již mohou oficiálně otevřít i kadeřnické salóny, a tak tento důležitý úkol nemusíte provádět nůžtičkami na nehty ve vlastní koupelně, ale můžete si již s klidem zarezervovat nejbližší termín u vaší kadeřnice.

Chraňte vlasy před vnějšími vlivy

Jakmile se zbavíte zničených konečků, které už nejde tak jednoduše zachránit, sáhněte po kosmetice, která ochrání délky vlasů v následujících měsících. Taková je například vlasová kosmetika od společnosti NevO Dead Sea Spa. Na ochranu vlasů před vnějšími vlivy je poté určen hydratační vlasový krém, který vytváří ochranný film a udržuje vlhkost vlasů uvnitř. Obsažené minerály a vitamin B a E vlasy vyživují, posilují a chrání před působením vnějších vlivů, jako jsou sluneční paprsky, prach a smog či extrémní teploty z kulem či žehliček na vlasy. Krém se používá do umytých vlhkých vlasů, nebo malé množství do vyfénovaných vlasů na konečky pro jejich uhlazení. Krém se neoplachuje.

Hydratujte, hydratujte, hydratujte

V létě je hydratace vlasů důležitější než kdy jindy. Proto sáhněte po takové vlasové kosmetice, která vlasy nevysušuje a dodává jim vše potřebné. V pravidelné péči o vaši hřívu oceníte například vlasový kondicionér s obsahem minerálů. Ten obsahuje hydratační složky a minerály z Mrtvého moře a zabraňuje poškození vlasů během sušení a česání. Zároveň obnovuje lesk a barvu, usnadňuje rozčesávání, vlasy zůstávají hebké, lehké a příjemné na dotek. Kondicionér používejte dvakrát měsíčně a nechte působit pět minut.

Nezapomínejte na jídelníček

V tomto období nezapomínejte ani na stravu, která se na celkové kondici vlasů velmi podepisuje. Jídelníček si poskládejte co nejpestřejší a zařaďte do něj zeleninu, ovoce, luštěniny, ořechy, semínka a taktéž rybí maso.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?