Probuďte své tělo ze zimního spánku a zbavte ho toxických škodlivin

Probuďte své tělo ze zimního spánku a zbavte ho toxických škodlivin

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Jarní únava není jen výmluvou v situaci, když máme po zimě přimět svoje zlenivělá těla k nějaké aktivitě, ale skutečně existující stav organismu. Místo abychom se s vysvitnutím prvních slunečních paprsků cítili nabití energií, jsme malátní, oslabení a často i v bídné psychické kondici. V tomto období nastává ideální čas na systémovou očistu. Konzultovali jsme s odborníky, pro koho je jarní detoxikace vhodná a jak by měla celá procedura probíhat, aby přinesla kýžené výsledky.

V zimě se převážně zdržujeme v uzavřených prostorách, čelíme častěji náporu infekčních onemocnění, holdujeme tučné, avšak málo výživné stravě bez dostatku čerstvého ovoce a zeleniny. K tomu připočtěte chladné počasí, nedostatek světla a stresové vypětí. Není divu, že se s příchodem jara cítíme oslabeni. Naše tělo je nuceno několik měsíců čerpat z rezerv a imunitní systém musí fungovat na 120 %.

Užívejte si blahodárného slunce

Za jarní útlum může do velké míry i několikaměsíční nedostatek slunečních paprsků. Tělo si tak nemůže produkovat vitamin D a jeho nedostatek může zapříčinit větší náchylnost k nemocem. Užívejte si proto první sluneční dny, co to jen jde, a užívejte si pobytu venku na čerstvém vzduchu. Výborným zdrojem vitaminu D jsou i ryby, proto je určitě nezapomeňte zařadit do svého odlehčeného jarního jídelníčku.

Pozor na stres

Stres ještě více prohlubuje pocit únavy a vyčerpání, proto dbejte na dostatek spánku a kvalitní odpočinek. Uvolnit napětí pomáhá pobyt na čerstvém vzduchu a jakákoli pohybová aktivita, i kdyby šlo jen o cvičení doma na karimatce. Stačí pouhých dvacet minut denně a budete se cítit výrazně lépe.

Celková očista organismu a pro koho je vhodná

Kolem detoxikace panuje celá řada mýtů a návodů na to, jak ji co nejúčinněji provést, jsou plné časopisy a internet. Výjimkou nejsou ani radikální metody, jako jsou například klystýry, dlouhé půsty a drastické očistné kúry. Odborníci jsou spíše zastánci mírnějších technik, které pozitivní změnu v organismu nastolují postupně, zato ale s dlouhodobým účinkem. Pokud se cítíte dlouhodobě unavení bez zjevné příčiny, máte špatné trávení, mdlou pleť a chronicky se vám vracejí nemoci, je to neomylný signál, abyste z těla vyplavili nahromaděné toxiny a odpadní látky.

Metoda řízené vnitřní detoxikace pomáhá řešit chronickou únavu a nemoci

Pokud jste se rozhodli, že zdraví vezmete do vlastních rukou, je lepší nechat si na této cestě poradit od zkušených terapeutů. „Skutečná příčina chronické únavy a vleklých zdravotních potíží nemusí být na první pohled zřejmá. Terapeut disponuje jak odbornými znalostmi v oblasti anatomie a fyziologie, tak znalostmi principů metody C.I.C. Na základě vyšetření zjistí konkrétní typ toxické zátěže a pomůže vám vybrat vhodné detoxikační preparáty na čistě přírodní bázi, které fungují na principu bioinformační medicíny,“ vysvětluje Marika Kocurová, marketingová manažerka přírodní detoxikační medicíny Joalis.

A proč se očistě říká řízená? „Je to z toho důvodu, že očista proběhne spolehlivě a účinně jen tehdy, pokud budeme čistit každou lidskou tkáň nebo orgán samostatně a pokud budeme mít navíc informace o přítomných toxinech v konkrétní tkáni. Proto jsou součástí řízené detoxikace i vstupní vyšetření a průběžné konzultace, kdy se s pomocí terapeuta zaměřujete postupně na všechny orgány a tkáně zanesené toxiny,“ vysvětluje Marika Kocurová.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?