Proč prodávat přes realitku?

Proč prodávat přes realitku?

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Současná situace na realitním trhu prodávajícím moc do karet nehraje. Zájem o nemovitosti klesl a prodloužil se i nákupní proces. Podle realitních odborníků ale nic není černobílé a nemovitost lze stále velmi dobře prodat, pokud víte jak na to. Aktuálně se více než kdy jindy vyplatí prodávat přes realitní společnost. Proč? A jak spolupráce vypadá?

Prodej přes realitní společnost

Pokud se rozhodnete vaši nemovitost prodat s pomocí realitní společnosti, celý obchod je definován smlouvou o realitním zprostředkováním, kde je specifikován nejen charakter nemovitosti a její prodejní cena, ale také provize realitní kanceláři. Smlouva také jasně vymezuje pravomoci realitní kanceláře, tzn. kdy může kancelář jednat samostatně a kdy postup podléhá souhlasu prodávajícího. „Existuje více typů smluv. Klientům doporučuji podepsat smlouvu výhradní, která znamená, že prodej bude zprostředkován pouze jednou realitní kanceláří. Pokud nemovitost svěříte více makléřům, může dojít k tomu, že mezi sebou budou makléři soutěžit a nemovitost prodají za nižší cenu, abychom tomu předešli pracuje naše RK pouze výhradně,“ upozorňuje Jakub Kindl z realitní společnosti Domov, která působí na Berounsku a v Praze.

Inzerce

Jednou z největších výhod prodeje nemovitosti přes realitní společnost jsou inzertní servery a nástroje, které má společnost k dispozici. Jako soukromá osoba byste museli vytvořit různé inzeráty pro různé portály, případně si zaplatit pro verzi, aby vaše nemovitost byla vidět. Oproti tomu realitní kancelář má všechny tyto nástroje k dispozici a navíc k tomu disponuje i svou soukromou databází potenciálních zájemců, kterým nemovitost většinou nabízí jako první. Inzerci realitní kanceláři podporují i marketingem a je daleko větší šance, že právě váš inzerát osloví mnohem více zájemců. Nemluvě o času, který ušetříte tím, že nebudete muset inzerát zpracovávat, zadávat a aktualizovat.

Možnosti financování

Jako prodávající by Vás také mělo zajímat, jak budou kupující nákup nemovitosti financovat. Při využití hypotéky bude celý proces časově náročnější, než když budou využity vlastní zdroje.  „Pokud se kupující neorientují v nabídkách financování, nabízíme jim pomoc našeho finančního poradce a tím prodej urychlíme,“ říká Kindl z Domov Reality

Právní servis

Při prodeji nemovitosti jsou ve hře doslova miliony a každé právní šlápnutí vedle vás může přijít draho. Proto je důležité mít neprůstřelné a ošetřené smlouvy, které ochrání nejen vás, ale i kupujícího. Pokud byste nemovitost prodávali na vlastní pěst, museli byste k celému procesu přizvat i právníka. Proto je dobré si vybrat realitní kancelář s vlastním právním oddělením, kde máte právní servis v ceně, jako RK Domov.

Nulové starosti

Nemovitost většina lidí prodává jen jednou za život a úkonů, které je potřeba udělat, je nespočet. Navíc se musíte v dané problematice orientovat. Řeč je nejen o právu, realitách, ale i o marketingu. Celý prodej je tak v podstatě jedna velká starost. „Provizi z prodaných nemovitostí si nebereme zadarmo. Naše klienty zprostíme všech starostí a pokud si to vyloženě nepřejí, nemusí s námi během prodeje nic řešit, mohou vše nechat jen na nás. Dovedeme ušetřit spoustu času a nervů,“ uzavírá Jakub Kindl za Domov Reality.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?