Prodej nemovitostí bude dle odborníků letos nejvýhodnější, jak na něj?

Prodej nemovitostí bude dle odborníků letos nejvýhodnější, jak na něj?

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Za posledních několik let jsme zaznamenali poměrně nevídaný nárůst cen realit. Ty by se ovšem měly letos ustálit a nečeká je ani strmý pád. Hypotéky však budou nadále relativně levné, což nahrává všem, kteří již nějakou dobu přemýšlí o prodeji nemovitosti. Na co si je ovšem třeba dát pozor, abychom zbytečně nepřišli o peníze?

Zpravidla první chybou, kterou při prodeji nemovitosti děláme, je nesprávné určení nabídkové ceny. Ta se totiž odvíjí nejen od stavu nemovitosti, ale také od její polohy a samozřejmě od aktuální situace na realitním trhu. A přestože by si spoustu lidí mohlo myslet, že určení vyšší ceny není reálně problém, opak je pravdou. Určíme-li totiž cenu nemovitosti moc vysoko, nikdo o ni nebude mít zájem a v případně postupného snižování, kdy je nemovitost inzerována moc dlouho, dochází k tomu, že se stává pochybnou a pro případné kupce je podezřelá.

Nastavuje-li navíc majitel nemovitosti cenu pouze na základě svého subjektivního pocitu bez znalostí optimální prodejní strategie, tento odhad bude jen těžko objektivní. K problémům poté zcela samozřejmě dochází i v případě, kdy je nabídková cena určena níže, než by reálně měla být. Prodávající pak totiž poměrně bez okolků přijde o značnou část zisků.

V potaz je ovšem nutné brát i správnou prezentaci nemovitosti na webových stránkách, které ji inzerují. Vyhrát si je totiž třeba nejen s fotografiemi jednotlivých místností a okolí nemovitosti, ale taktéž s jejím popisem. A zcela samostatnou kapitolou je poté i příprava nemovitosti na prohlídku. Majitelé nemovitostí často nevidí nejrůznější nedostatky nebo je nepovažují za důležité, ale pro potenciálního kupce mohou být stěžejní. Nejen z toho důvodu v dnešní dobu nabízejí realitní kanceláři i tzv. home staging. Ten slouží k profesionální přípravě a prezentaci nemovitostí na prodej, aniž by bylo nutné provádět jakékoli rekonstrukční zásahy do nemovitosti. Zpravidla se tak jedná o sladění doplňků, umístění neutrálních dekorací či odstranění nepotřebných věcí, přebytečných kusů nábytku apod.

V letošním roce je ovšem nutné se i obrnit trpělivostí. Předpokládá se totiž úbytek zájemců o koupi nemovitosti a dle předpovědí tak nebude výjimkou klidně i několikaměsíční čekání na vhodného kupce. O to více času a energie tak budou muset celé transakci prodávající věnovat. Stále tu je ovšem možnost využít realitních kanceláří, které se o všechno postarají. Komplexní služby při prodeji nemovitosti nabízí i rodinná realitní kancelář Domov, která se specializuje na oblast Prahy a Berounsko a na realitním trhu působí již 25 let. Ta nabízí zcela komplexní služby při prodeji nemovitosti, které garantují rychlý a bezpečný prodej nemovitosti za co nejlepší cenu.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?