Profesionální správa nemovitosti: Co lze od této služby čekat a vyplatí se?

Profesionální správa nemovitosti: Co lze od této služby čekat a vyplatí se?

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Přestože dnešní situace na českém realitním a hypotečním trhu nahrává majitelům nemovitostí, kteří si mnohdy mohou vybírat až z desítek zájemců o pronájem, málokdy lze hovořit o bezproblémovém chodu událostí. Pomineme-li totiž obrovské množství administrativy, která s pronájmem nemovitosti chtě nechtě souvisí, stále je nutné počítat s možnými problémovými nájemníky. Proto se v současnosti stále více majitelů nemovitostí obrací s prosbou o pomoc k profesionálům, kteří mohou z pronájmu vytěžit maximum a zároveň je ušetřit častých problémů.

Profesionální správa nemovitosti tak již není na českém trhu žádnou novinkou a vlastníci nemovitostí ji využívají čím dál častěji. Nabízí jí například i nezávislá realitní společnost Bohemian Estates, která se správě bytů a budov věnuje přes deset let a v současnosti spravuje přes 500 nemovitostí v tuzemsku i v zahraničí. Aktuální čísla společnosti navíc ukazují, že je dosahováno až 98 % obsazenosti u dlouhodobých pronájmů, díky čemu jsou pohodlně pokryty veškeré náklady vynaložené na zajištění této služby. Vlastník nemovitosti hradí realitní společnosti 10 % z vybraného měsíčního nájmu bez poplatků  a služba si tak na sebe nejen vydělá, ale ve srovnání s vlastní správou bytu i zvýší čistý zisk.

Bohemian Estates za majitele zároveň obstarává veškeré záležitosti spojené s pronájmem a správou bytu. V rámci služby je nabízen monitoring nájemních smluv, maximalizace obsazenosti, kdy u naprosté většiny bytů společnost dosahuje 100%, právní optimalizace veškerých smluv, výběr nájemného, přebírání a následné předávání nemovitosti, zajištění plateb a vyúčtování za energie a služby, zpracování pošty a plateb a technickou údržbu. Kontaktní osoba pro nájemce v případě naléhavých událostí je samozřejmostí. Za příplatek je dále k dispozici účetní a daňové poradenství, hypoteční služby, pojištění, právní servis a další. Vlastníci nemovitostí se tak nemusí starat prakticky o nic.

Zvolit lze ale i službu garantovaného pronájmu, který je za předem daný poplatek zbaví veškerých možných starostí, ale předně garantuje pravidelný příjem i v případě nájemníků neplatičů či pokud není nemovitost zrovna obsazená. Společnost taktéž garantuje vrácení nemovitosti v původním stavu a po celou dobu trvání smlouvy zajišťuje potřebné opravy, údržbu, vybírá upomínky a nájemné, postará se o přepis energií a pojištění nemovitosti a samozřejmostí je inzerce nemovitosti, když je potřeba. Služba je tak vhodná zejména pro ty, kteří chtějí pravidelně a bez starostí inkasovat peníze za nájem, a přitom se o nic nestarat. Ocení ji tedy například ti, kteří byt koupili na hypotéku a nechtějí se dostat do problémů, když zrovna byt není obsazen nebo když nájemníci neplatí.

Cena za službu je určena na základě prohlídky, kdy je stanovena výše tržního nájemného a poté už není třeba se obávat, co se stane, pokud nebude nemovitost co nejdříve obsazena. Bohemian Estates se taktéž na rozdíl od realitních kanceláří nespoléhá jen na realitní inzerci. Nájemníky totiž získává i díky dlouhodobé spolupráci s mezinárodními společnostmi, školami a cílenému marketingu v místě nemovitosti a v průměru je nový nájemník zajištěn do dvou týdnů od počátku hledání.

Každý nájemník je zároveň prověřován v registru dlužníků, což je krok, který tato společnost provádí jako jedna z mála. To je však v případě služby garantovaného pronájmu pro majitele nemovitosti nepodstatné, nájemné je totiž, jak název služby napovídá, garantováno tak či onak.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?